30 tys. zł nagrody za innowacyjne rozwiązanie dla branży finansowej

Nowa szansa dla młodych programistów
Nowa szansa dla młodych programistów Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta
Przed polskimi programistami otwiera się nowa szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej. Firmy: Rule Financial i GFT, zajmujące się tworzeniem oprogramowania dla branży finansowej, ogłosiły ogólnopolski konkurs „DigITal Banking”.

Cele i zadania
Zadaniem uczestników w pierwszej polskiej edycji będzie opracowanie koncepcji innowacyjnego pomysłu wraz z jego działającym prototypem, wnoszącego nową jakość w bankowości elektronicznej. Organizatorzy poszukują innowacyjnych rozwiązań z dziedziny oprogramowania, aplikacji informatycznych przyczyniających się do rozwoju koncepcji „Digital Banking”. Projekty należy złożyć do 12 lutego.

Zespół specjalistów GFT wyłoni autorów trzech najlepszych pomysłów spośród wszystkich uczestników konkursu. Finaliści wybrani zostaną według następujących kryteriów:

• Zgodność prototypu z dostarczonym wcześniej opisem projektu

• Działający i konfigurowalny prototyp

• Innowacyjność

• Jakość kodu oraz designu

• Znaczenie biznesowe proponowanego rozwiązania

Jury wybierze zdobywcę Nagrody Głównej oraz miejsc drugiego i trzeciego. Wybór ten zostanie ogłoszony podczas tejże imprezy CeBIT 2015 w ramach gali wręczenia nagród w środę 18 marca 2015. 

Autorzy trzech zwycięskich projektów, oprócz nagród pieniężnych o łącznej wartości 40 tysięcy zł - z czego 30 tys. zł wynosi nagroda główna, będą mieli właśnie możliwość udziału w targach CeBIT 2015 w Hanowerze, prestiżowej imprezie promującej innowacyjne rozwiązania technologiczne. To branżowe wydarzenie to kluczowa platforma umożliwiająca nawiązania ważnych kontaktów biznesowych i szansa zaprezentowania własnego pomysłu potencjalnym inwestorom.

– Obserwujemy dynamiczny rozwój branży IT w Polsce, dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs „Digital Banking” właśnie tutaj. Polska edycja jest adresowana do osób indywidualnych i zespołów. Oznacza to, że każdy chętny ma możliwość zaprezentować swoje umiejętności i zachęcić do wsparcia pomysłu potencjalnych inwestorów – mówi Andrea Wlcek, dyrektor programu CODE_n, przedstawicielka GFT Group.


Celem konkursu jest również zachęcanie młodych programistów do podnoszenia wiedzy i zdobywania nowych kompetencji.

O organizatorach
Rule Financial tworzy oprogramowania dla branży finansowej. Wśród jej klientów znajduje się 9 z 10 największych banków inwestycyjnych na świecie. Spółka stworzyła w ostatnim roku w Polsce ponad 200 miejsc pracy w sektorze IT i planuje dalej rozwijać działalność na polskim rynku. Pracownicy przedsiębiorstwa mają możliwość uczestniczenia w projektach dla największych światowych marek finansowych działających m.in. na Wall Street i w Londynie.

GFT jest jednym z największych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego. Zatrudnia 3000 pracowników i 1200 specjalistów i jest obecna w 11 krajach za pośrednictwem 32 biur. Jest notowana na giełdzie we Frankfurcie. Więcej o konkursie.
Trwa ładowanie komentarzy...