Nadchodzi rewolucja kobiet w nauce i technologii. 30 czerwca rusza konferencja Lean in STEM

Nadchodzi rewolucja kobiet w nauce i technologii. 30 czerwca rusza konferencja Lean in STEM.
Nadchodzi rewolucja kobiet w nauce i technologii. 30 czerwca rusza konferencja Lean in STEM. Fot. European Parliament/http://tnij.org/bb3cb4q/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/gfeupcr
Kobiety to połowa użytkowników, do których kierowane są rozwiązania proponowane przez naukę i technologię. Jednak udział płci pięknej w ich tworzeniu był dotychczas bardzo nikły. W ostatnim czasie zmienia się to na całym świecie, gdyż panie zaczynają odgrywać coraz większą rolę w obszarze STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics. To właśnie o tej zmianie i sposobom jej przyspieszenia, poświęcona będzie konferencja "Lean in STEM - Jak wspierać kobiety w nauce i technologii?".

Konferencja "Lean in STEM" odbędzie się 30 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jej organizatorami są Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Ambasada USA oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. INN Poland zostało patronem wydarzenia.

Ma ono stanowić pierwszą w Polsce próbę odpowiedzi na pytania „jak?” i „po co?” wspierać kobiety w STEM. A także wyjaśnić dlaczego ważne jest, aby robić to na wszystkich dostępnych poziomach - takich, jak inicjatywy obywatelskie, polityka publiczna państwa w obszarze edukacji i aktywizacji potencjału społecznego oraz strategii odpowiedzialnego społecznie przemysłu i biznesu.

W trakcie imprezy key-note speech wygłosi Andrea Jones z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA - szefowa projektów promujących obszar STEM wśród dziewczyn i kobiet. Ponadto zostaną ogłoszone wyniki I. Ogólnopolskiego Rankingu Szkół STEM, organizowanego przez miesięcznik "Perspektywy". Zestawienie wyróżni szkoły ponadgimnazjalne, które najlepiej nauczają w zakresie matematyki, fizyki, informatyki i chemii.

Z kolei sesje tematyczne i warsztaty dotyczyć będą wagi edukacji w obszarze STEM i potrzeby jej priorytetyzacji w polityce państwa. A także kluczowych problemów wspierania kobiet w nauce i technologii, sposobów rozbudzania informatycznych pasji dziewczyn oraz wkładu kobiet w tworzenie kultury innowacji. Program merytoryczny tworzyć będzie 40 panelistek i panelistów z Polski, USA, Węgier, Irlandii i Ukrainy. Program i rejestracja na konferencję (do 18 czerwca w zależności od dostępności miejsc) jest dostępna tutaj.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...