W Krakowie powstanie Centrum Kreatywności i Dizajnu za 75 mln zł, dzięki współpracy 4 uczelni

Centrum Kreatywności i Dizajnu ma powstać na terenie należącym wcześniej do Huty ArcelorMittal.
Centrum Kreatywności i Dizajnu ma powstać na terenie należącym wcześniej do Huty ArcelorMittal. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
W ramach współpracy Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, w Krakowie powstanie Centrum Kreatywności i Dizajnu. Koszt inwestycji ma wynieść 75 mln zł. Wczoraj porozumienie w tej sprawie zawarli prof. Andrzej Chochół, rektor UE – koordynatora tego projektu oraz Jerzy Miller, wojewoda Małopolski.

Obiekt ma powstać na terenach należących wcześniej do Huty ArcelorMittal. Firma zwróci Skarbowi Państwa m. in. budynek o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych, gdzie ma mieścić się Centrum Kreatywności i Dizajnu. Projekt zostanie zrealizowany w ramach przedsięwzięcia „KRK NH kwadrat”.

Głównym obszarem działalności Centrum Kreatywności i Dizajnu ma być współpraca uczelni i biznesu. W jej ramach ma zostać przede wszystkim podniesiona świadomość firm w zakresie znaczenia kreatywności i dizajnu na rynku. A także w jaki sposób te dziedziny mogą przyczynić się do stworzenia unikalnych produktów.

Na razie jest znany dokładny termin powstania obiektu. Fundusze na sfinansowanie inwestycji, która ma kosztować 75 mln zł, uczelnie zamierzają pozyskać w pierwszej kolejności z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Nauka w Polsce
Trwa ładowanie komentarzy...