7 narzędzi, które ułatwią ci pracę z każdego miejsca na ziemi: domu, kawiarni czy pociągu

W pracy zdalnej pomóc może wiele narzędzi online.
W pracy zdalnej pomóc może wiele narzędzi online. Fot. Zendesk / YouTube.com
Z badań przeprowadzonych w 2013 roku przez firmę Regus wynika, że ponad połowa polskich managerów korzysta z elastycznego modelu pracy, która umożliwia im pracę zdalną przez połowę dni tygodnia. Decydując się na zdalne zarządzanie projektami należy się dobrze do tego przygotować. Te narzędzia mogą ci pomóc.

Join.me
Banalne w użyciu narzędzie do internetowych spotkań. Join.me ułatwia zarówno wideokonferencje, jak i dzielenie się ekranem, które pozwala wytłumaczyć działanie niektórych programów lub zdalnie zaprezentować projekty. Istnieje wersja darmowa, ale przy abonamencie otrzymać można nielimitowane rozmowy w technologii VoIP.
Trello
Intuicyjne narzędzie do tworzenia list i śledzenia postępów prac. W Trello stworzysz listy pomysłów, rzeczy do zrobienia, w trakcie prac i zrobionych. Podzielisz się nimi ze współpracownikami oznaczając wszystko kolorystycznie. Aktualizacja list następuje przez proste przerzucanie kart między listami.
Zendesk
Najpopularniejsze rozwiązanie usprawniające obsługę klientów w sieci. Zendesk sprawdza się zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach. Z platformy korzysta ponad 55 tysięcy firm, w tym na przykład Airbnb czy Sony.

Boomerang
Tym, którzy często bywają w innej strefie czasowej, może się to bardzo przydać. Nie chodzi nawet o samą pracę w innych godzinach, ale o poszczególne aspekty, jak np. wysyłanie maili. Po pierwsze: nikt nie lubi otrzymywać służbowych maili o 2 czy 3 w nocy. Po drugie: jeśli pracownik jest np. programistą freelancerem i rano po otworzeniu skrzynki znajdzie 15 nowych wiadomości od kilku managerów, to może odpowiedzieć z dużym opóźnieniem lub niechcący przeoczyć wiadomość. Boomerang umożliwia ustawienie godziny, o której dany mail ma zostać wysłany. Wystarczy dodać go do twojego Gmaila w przeglądarce Chrome, Firefox czy Safari lub mobilnej aplikacji Gmail.
Fakturownia.pl
Prosty program do wysyłania faktur online. Oszczędza czas i jest prosty w użyciu. Dostęp do dokumentów masz wszędzie i z każdego urządzenia, bo są bezpiecznie przechowywane w chmurze. Z Fakturownia.pl korzysta już ponad 120 tysięcy firm na całym świecie. Aktualnie w systemie można wystawiać ponad 10 różnych dokumentów, a użytkownik zyskuje pełną kontrolę na swoimi firmowymi wydatkami i obserwować statusy płatności.

Zenbox.pl
Ta polska usługa hostingowa ma trzy ogromne zalety. Po pierwsze system rozliczeniowy, który sprawia, że Zenbox.pl jest po prostu tani. Po drugie: stabilność. Ale czemu usługa znalazła się na liście narzędzi ułatwiających pracę zdalną? Z powodu obsługi klienta, która jest niezawodna i działa non stop: 24 godziny przez siedem w dni tygodniu przez cały rok. W odpowiedzi na maila szybko dostaje się zwrotkę z estymacją czasową naprawy.
Sqwiggle
Sqwiggle robi zdjęcia członkom zespołu co kilka minut za pomocą ich kamerek internetowych. Brzmi jak podglądanie się wzajemne i stałe bycie pod nadzorem? Z jednej strony tak, ale Sqwiggle może okazać się kluczowym narzędziem w pracy zespołów rozsianych po całym świecie. A przynajmniej mieście. Ze wspólnego okna, w którym widać zdjęcia wszystkich członków można jednym kliknięciem rozpocząć wideorozmowę z jednym lub z kilkoma członkami zespołu. Dzięki zdjęciom można ocenić czy to odpowiednia pora na rozmowę czy może lepiej nie przerywać w pracy.

Napisz do autora: adam.turek@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.