W Cambridge rusza konkurs dla polskich naukowców z kraju i zagranicy. Startupy mogą dostać nawet 1,5 mln zł

Cambridge.
Cambridge. Fot.Silvia Maggi/http://skroc.pl/f45f9/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/01d07
W dniach 30-31 października w Cambridge odbędzie się konferencja "Science: Polish Perspectives" (SPP) przy współpracy z Fundacją Startup Hub Poland. Obie organizacje wspólnie organizują konkurs dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych projektów high-tech autorstwa polskich wynalazców z całego świata. W jego ramach na badania B+R można wygrać do 30 tys. zł dofinansowania, a dalsza inwestycja może sięgnąć aż 1,5 mln zł. INNPoland objęło patronat nad tym wydarzeniem.

Polscy naukowcy mogą rozwijać się w Polsce
Jak informują organizatorzy, nagrodą dla wyłonionych startupów będzie zaproszenie do preinkubacji w funduszu, który Fundacja Startup Hub Poland otworzyła w zeszłym roku przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i międzynarodowego funduszu Giza Polish Ventures inwestującego w startupy technologiczne.
Marek Borzestowski, współtwórca Fundacji oraz założyciel Wirtualnej Polski

Polski rynek komercjalizacji badań naukowych nie przypomina sytuacji, w jakiej polscy młodzi naukowcy opuszczali Polskę. Dziś mamy światowej klasy infrastrukturę, inwestorów chętnych podjąć wysokie ryzyko i bardzo duży apetyt na zbudowanie hubu high-tech w Polsce.

Szansa dla niezliczonej ilości startupów
W ramach współpracy najlepsze projekty otrzymają wsparcie w zakresie opracowania modelu biznesowego, strategii komercjalizacji, ochrony praw własności intelektualnej, ale także w określeniu głównych ryzyk. Wartość pomocy może wynieść nawet 30 tys. zł i zakończyć się inwestycją w projekt rzędu nawet kilku milionów złotych w kolejnych fazach programu.

Co więcej, Startup Hub Poland zapowiedziało, że liczba finalistów nie jest ograniczona. Spodziewając się wysokiego poziomu projektów, preinkubację i późniejszą inwestycję może otrzymać kilka startupów. Będą one miały możliwość zaprezentowania się podczas uroczystej Gali na konferencji "Science: Polish Perspectives."
Maciej Halbryt, jeden z organizatorów Konferencji

Wdrożenie technologii poprzez zarejestrowaną w Polsce spółkę może okazać się dobrą strategią: strumień unijnych środków szczególnie zasili lokowaną w Polsce wynalazczość. Dla startupu ważny jest też dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, których utrzymanie w Polsce jest tańsze, niż na Zachodzie.

Nabór projektów rozpoczął się 10 września i potrwa do końca miesiąca. Aplikować można przez stronę Fundacji. Wyniki konkursu znane będą 14 października 2015 roku. Więcej informacji o konferencji można uzyskać tutaj.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...