CESA: kto zostanie najbardziej innowacyjnym polskim startupem, a potem powalczy o pierwsze miejsce w regionie

Polski finał odbędzie się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER dzisiaj o 17
Polski finał odbędzie się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER dzisiaj o 17 https://goo.gl/niC04R
CESA, czyli Central Europe Startup Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń promujących młodych przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej. Nagrody mają za zadanie promować ducha przedsiębiorczości, innowacyjne rozwiązanie w biznesie i najbardziej przyjazne miejsca dla młodego biznesu.

Jest to już druga edycja w tym regionie Europy. Poprzednia przyciągnęła około 4 tys. firm z 10 krajów. Głównym celem imprezy nie są nagrody, ale integracja środowiska startupowego. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć opinii, dowiedzieć się interesujących dla nich informacji o zakładaniu firmy, jak również dołączyć do sieci kontaktów. Organizatorzy zaprosili na prelekcje gości z Polski i zagranicy, między innymi członków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy berlińskiego akceleratora Axel Springer Plug&Play.

Międzynarodowe jury, składające się z prezesów i przedstawicieli firm z m.in. Izraela, USA czy Niemiec, zdecydują dzisiaj w Gdańskim Inkubatorze STARTER, która polska firma jest najbardziej innowacyjna w jednej z ośmiu kategorii. Do 23 września będzie otwarte głosowanie, natomiast 8 października, na gali finałowej w Wiedniu, wyłonione zostaną najlepsze młode firmy Europy Środkowo-Wschodniej.

Do polskiego finału zakwalifikowali się:
• Best Cloud/Data Application – deskdoo.com, BETEGY, Cooperation534, GetBadges, Early Logic, Sporticos.com, Blast Lab
• Best Coworking Space – CoWalski - Aleja Inspiracji, Coworkingness
• Best Fintech Startup – ZenCard, Empirica, Billon, WealthArc, FriendlyScore
• Best User Experience – 4Decision, MIGAM, Five App, Proud, RoomAuction.com Ltd, Huntly, Elimi, dr Poket
• Best Investor – Black Pearls VC, SpeedUp Venture Capital Group, Giza Polish Ventures, Protos Venture Capital
• Most Influential Woman – Anna Walkowska, Beata Young, Eliza Kruczkowska, Kinga Stanislawska, Ewa Abel
• Best Social Impact Startup – MIGAM, AssisTech, Five App, Motion Stride
• Startup of the Year – Ecoisme Sp, Telemedi.co, Advertine, Quantum Lab Co., BlueDot Solutions, Phoenix Systems, Growbots
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.