8 tekstów, którymi zaimponujesz przyszłemu pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej

Nie liczy się tylko to, co mówisz, ale jak to mówisz. Warto zdawać sobie z tego sprawę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Nie liczy się tylko to, co mówisz, ale jak to mówisz. Warto zdawać sobie z tego sprawę podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Fot. kadr z filmu "Diabeł ubiera się u Prady"
Nie od dziś wiadomo, że sama wiedza i kompetencje nie wystarczą do tego, by przejść zwycięsko przez rozmowę kwalifikacyjną. Można mieć głowę pełną niesamowitych pomysłów oraz być jednostką wybitnie pracowitą i uzdolnioną, ale wszystkie te zalety trzeba umieć odpowiednio „sprzedać” swemu przyszłemu pracodawcy. Często brak umiejętności autoprezentacji prowadzi do porażki w starciu ze znacznie mniej kompetentnymi rywalami. Jak zatem ubrać w słowa swój potencjał, którym chcemy olśnić osobę przeprowadzającą rekrutację? Można posłużyć się tymi następującymi zwrotami:

1. Jestem kimś, kto bierze odpowiedzialność za swoje czyny, a kiedy coś się nie udaje, nie szukam winnego w kimś innym. Raczej staram się logicznie przeanalizować, co się stało, jak można było lepiej poradzić sobie z zaistniałą sytuacją i ustalam, jak należy postępować, by nie doszło do powtórzenia tego błędu.

2. Jestem typem osoby, która w pełni kontroluje swoją świadomość i jest w stanie skoncentrować się, kiedy zachodzi taka potrzeba i tak długo, jak wymaga tego wypełnienie postawionego przede mną zadania.

3. Mam wysokie oczekiwania co do wynagrodzenia, ponieważ jestem pewien swoich umiejętności, które sprawiają, że gdy trzeba szykować się na najgorsze, jestem w stanie tak pokierować swoją pracą, żeby z nadchodzącej sytuacji wynieść jak najwięcej korzyści.

4. Wiem, jak kontrolować swoje emocje i zachować spokój w sytuacjach, w których inni wpadają w panikę i przerażenie.

5. Nigdy nie jestem zadowolony z poziomu swojej wiedzy. Z tego powodu cały czas wyszukuję okazji do tego, by pozyskać nowe i przydatne informacje. Wierzę, że sekret sukcesu tkwi w tym, by podejmować ciągłe próby samodoskonalenia, niezależnie skąd się pochodzi i jaką pozycję się zajmuje.


6. Chce współpracować tylko z firmą mającą wizję. Taką, która stawia na uczciwość, pracę zespołową, konkurencyjność i potrafi wynagradzać tych, którzy są w stanie wiele poświęcić i włożyć sporo wysiłku, by wykonać zadanie.

7. Opisałbym siebie jako kogoś, kto jest pełen pasji, ciężko pracuje, patrzy optymistycznie w przyszłość i stawia na grę zespołową. Słowem, kogoś kto pragnie być uosobieniem życiowego sukcesu.

8. Uczenie się pod okiem doświadczonego i inteligentnego kierownictwa ma dla mnie bardzo dużą wartość. Chce pracować pod nadzorem inteligentnych ludzi i uczyć się od nich. Wiem, że nie wszystko jeszcze potrafię, ale zdaję sobie sprawę, czego muszę się nauczyć i nie zwlekam ze zdobywaniem nowej wiedzy.
Trwa ładowanie komentarzy...