Biznesu i angielskiego należy uczyć w praktyce. W Koźmińskim to rozumieją – zorganizowali zajęcia dla 146 studentów

ALK jest uznawana przez „Financial Times" za najlepszą biznesową uczelnię w Europie Środkowo-Wschodniej.
ALK jest uznawana przez „Financial Times" za najlepszą biznesową uczelnię w Europie Środkowo-Wschodniej. Fot. mirjoran/http://skroc.pl/0a726/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/8ce73
Od lat narzeka się, że w Polsce nauka przedsiębiorczości kuleje. Konieczność zmiany tego stanu rzeczy świetnie rozumie Akademia Leona Koźmińskiego. Uczelnia dla 146 swoich studentów w ramach projektu „Academy of Entrepreneurship: Get inspired!” zorganizowała cykl zajęć i spotkań z praktykami biznesu. Zajęcia były prowadzone wyłącznie w języku angielskim.

– Projekt był skierowany do studentów zarządzania, prawa oraz administracji. Jego głównym celem było zwiększenie konkurencyjności młodych ludzi na rynku pracy poprzez podniesienie poziomu ich wiedzy w zakresie przedsiębiorczości oraz skutecznego podejmowania działań biznesowych – wyjaśnia w rozmowie z INNPoland Edyta Siuda, Menedżer ds. Zarządzania Projektami i Pozyskiwania Funduszy w Akademii Leona Koźmińskiego.

W ramach zajęć zorganizowano m. in. kursy z zakresu przedsiębiorczości międzynarodowej, zarządzania ryzykiem w biznesie, e-biznesu, zarządzania projektami, psychologicznego zachowania konsumentów czy pozyskiwania środków na prowadzenie działalności. Odbyło się także 6 wizyt w firmach, takich jak Accenture Service, Orange, Dell, Simple, CD Projekt oraz Goldensubmarine. Każde takie spotkanie składało się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej.

Zorganizowano także konkurs na najlepsze biznesplany lub projekty doradcze przygotowywane przez studentów w ramach prac licencjackich lub magisterskich. W nagrodę 5 laureatów uczestniczyło w certyfikowanym szkoleniu z egzaminem PRINCE2® Foundation.

Powstała również publikacja pt. „Exploring Entrepreneurship: Inspirations from the field” pod kierunkiem dr Svetlany Gudkovej – opracowanie case-ów na podstawie najciekawszych projektów doradczych dla firm w formie materiałów edukacyjnych. Realizacja projektu była możliwa dzięki uzyskaniu dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL).


Akademia Leona Koźmińskiego jest jedną z 67 uczelni na świecie, które posiadają trzy najbardziej prestiżowe akredytacje (tzw. Triple Crown) – AACSB, AMBA i EQUIS. Według rankingów edukacyjnych dziennika „Financial Times" jest najlepszą biznesową szkołą wyższą w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto jest najbardziej umiędzynarodowiona uczelnią w Polsce według rankingu “Perspektyw”.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...