Firma z Rzeszowa opracowała innowacyjny system metkowania towarów. Teraz chce go wprowadzić do Niemiec

Syriusz chce wprowadzić system i-mag w Niemczech.
Syriusz chce wprowadzić system i-mag w Niemczech. Fot. Youtube/Magmet Syriusz/http://skroc.pl/0e6f2
Spółka Syriusz z Rzeszowa zakończyła prace badawczo-rozwojowe nad stworzeniem innowacyjnego systemu metkowania regałów sklepowych – i-mag. Obecnie firma zamierza skomercjalizować swój projekt na rynku niemieckim.

Banalnie proste etykietowanie towarów
I-mag pozwala sieciom handlowym czy firmom logistycznym elektroniczne metkować regały sklepowe oraz zarządzać organizacją towarów w obiekcie. Spółka wprowadziła produkt do swojej oferty. Do powstania systemu wykorzystano m. in. mikrokapsułkowe podłoże magnetyczne (MPM) do budowy wyświetlaczy metek towarowych, a także technologię magnetodruku (MGD) z urządzeniem do wyświetlania zawartości pamięci elektronicznej na tych metkach.

Opracowana przez spółkę technologia umożliwia m. in. stosowanie wyświetlaczy na całą długość regałów sklepowych i swobodne dysponowanie powierzchnią wyświetlacza. Ponadto funkcjonalności związane z elektronicznym opisywaniem regałów sklepowych uzupełnia oprogramowanie zarządzające procesem etykietowania, które pozwala na automatyczne odwzorowanie mapy sklepu i położenia towarów z dokładnością do miejsca na półce. Jak dokładnie działa i-mag, można przekonać się oglądając poniższy film.
Realizacja inwestycji była możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania w kwocie 775 tysięcy złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Aktualnie Syriusz chciałby skomercjalizować wyniki przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych na światowych rynkach. Pierwszym z nich są Niemcy. W pierwszym etapie firma opracuje strategię wejścia do innych krajów. Z kolei w drugim zostanie ona zweryfikowana m. in. w postaci udziału jako wystawca w międzynarodowych targach branży handlowej. W ten sposób spółka chce zaprezentować swój produkt potencjalnym zagranicznym kontrahentom.


Z nauki do biznesu
Firma Syriusz powstała w 1991 roku, kiedy dwóch pracowników Politechniki Rzeszowskiej postanowiło razem założyć spółkę. Specjalizuje się w tworzeniu oraz wdrażaniu rozwiązań informatycznych dla innych przedsiębiorstw, głównie MSP.

Syriusz obsługuje przede wszystkim firmy z branży handlowej, produkcyjnej oraz usługowej. Dostarcza im technologię zarówno w zakresie oprogramowania, jak i urządzeń fiskalnych oraz elementów wyposażenia placówek handlowych.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...