Polska odzież stawia na Londyn! LPP pod marką Reserved wynajmie lokal na Oxford Street za… 675 mln zł

LPP będzie sprzedawać swoje ubrania w Londynie pod marką Reserved.
LPP będzie sprzedawać swoje ubrania w Londynie pod marką Reserved. Fot. Materiały prasowe
Firma LPP z Gdańska otworzy salon z ubraniami na Oxford Street w Londynie. Na jednej z największych ulic handlowych w stolicy Wielkiej Brytanii spółka będzie sprzedawać swoje produkty pod marką Reserved. Za wynajem lokalu przedsiębiorstwo zapłaci aż 675 mln złotych.

Wynajem lokalu w Londynie na… 25 lat
LPP w wydanym komunikacie giełdowym poinformowała, że podpisała umowę przedwstępną na wynajem lokalu na Oxford Street. Spółka czeka jeszcze na zgodę właściciela budynku na prowadzenie salonu z ubraniami w tym miejscu.

Oxford Street, która znajduje się w dzielnicy Soho, jest jedną z najpopularniejszych i najdroższych ulic handlowych w Londynie. Za najem lokalu w tym miejscu LPP zapłaci 675 mln złotych. Tak astronomiczna kwota czynszu wzięła się stąd, że firma chce zawrzeć z właścicielem budynku umowę na aż 25 lat.
Salon w mieście Mercedesa
To kolejny krok w kierunku ekspansji międzynarodowej LPP. We wrześniu spółka otworzyła swój największy salon o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych w Stuttgarcie w Niemczech. Wcześniej spółka stworzyła w Niemczech 9 sklepów, m. in. w Bremie, Dusseldorfie czy Lipsku. Teraz uruchamiając placówkę w Londynie firma z Gdańska chce sprzedawać swoje produkty w największych miastach Europy Zachodniej.
Spółka rozwija swoją działalność także na Bliskim Wschodzie. Obecnie posiada już salony w Katarze i Kuwejcie. Z kolei w przyszłym roku zamierza uruchomić nowe placówki w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jednocześnie ogranicza swoje placów w Rosji oraz na Ukrainie ze względu na niepewną sytuację polityczną w tych krajach.

Łącznie LPP posiada ponad 1,5 tys. sklepów. Jest właścicielem 5 marek odzieżowych – Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay. Od 13 lat jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...