Motorola podzieliła los Nokii – słynny producent komórek także zniknie z rynku

Motorola RAZR zwana brzytwą.
Motorola RAZR zwana brzytwą. Fot. Justin Baeder/http://skroc.pl/b0976/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/8ce73
Jakiś czas temu Microsoft podjął decyzję o zniknięciu z rynku telefonów z logiem Nokii. Teraz podobny los do fińskiej marki spotka innego słynnego producenta komórek – Motorolę. Jej katem okazało się Lenovo.

Lenovo odkupiło Motorolę w 2014 roku od Google. Wówczas dyrektor generalny koncernu z Chin – Yang Yuanqing stwierdził, że zamiarem firmy jest nie tylko likwidacja słynnej marki, ale także wzmocnienie jej pozycji na rynku. Jednak teraz te plany uległy zmianie.

Lenovo chce ujednolicić sprzedawane smartfony pod jednym szyldem. Oznacza to, że w niektórych seriach telefonów sprzedawanych przez firmę z Chin nadal będzie występować kojarzona z Motorolą charakterystyczna litera „M” oraz nazwa „Moto”. Jednak na urządzeniach jako nazwa producenta będzie widnieć nazwa Lenovo.

– Powoli zamierzamy wycofywać z rynku Motorolę i skupić się na Moto – przyznał dyrektor operacyjny słynnego producenta komórek, Rock Osterloh. Ponadto stwierdził, że nazwa Motorola nie zniknie całkowicie, ponieważ zachowa ją firma wchodząca w skład koncernu Lenovo.
Jednakże dla wielu starszych użytkowników telefonów decyzja Lenovo to duży cios. Motorola jest uznawana za pierwszego w historii producenta komórek z prawdziwego zdarzenia – chodzi o model DynaTAC stworzony w 1973 roku. Dużą sławę firmie przyniósł także RAZR z charakterystyczną klapką, określany mianem „brzytwy”.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Cnet.com
Trwa ładowanie komentarzy...