Solaris nie przestaje zadziwiać! Firma z Bolechowa podpisała kontrakt na 110 mln euro! 300 autobusów trafi do Włoch

Solaris InterUrbino.
Solaris InterUrbino. Fot.Michał Kwaśniak/http://skroc.pl/b6c89/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/01d07
Solaris podpisał drugi największy kontrakt w historii firmy – jego wartość wyniesie 110 mln euro w ciągu najbliższych 4 lat. Umowa została zawarta z przewoźnikiem transportu publicznego Cotral z Włoch. W jej ramach na Półwysep Apeniński trafi łącznie 300 autobusów InterUrbino.

W 2016 roku do Włoch Solaris dostarczy najprawdopodobniej 122 autobusy. W ramach kontraktu firma z Bolechowa pod Poznaniem zobowiązała się również do 10-letniego serwisowania pojazdów. InterUrbino będą wozić pasażerów pomiędzy poszczególnymi miejscowościami w regionie Lacjum.

Tylko raz w swojej historii spółka zrealizowała większe zamówienie – 7 lat temu w wyniku umowy zawartej z Atenami do stolicy Grecji trafiło 320 autobusów.

To kolejny w ostatnim okresie duży kontrakt Solarisa. Firma z Bolechowa będzie dostarczać autobusy do Barcelony, a wkrótce być może do Paryża. Z kolei w samej końcówce ubiegłego roku spółka wygrała przetarg w Izraelu na dostarczenie łącznie 110 autobusów do Tel Awiwu i Nazaretu. Przedsiębiorstwo jest także m. in. największym producentem trolejbusów w Europie.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Forsal.pl
Trwa ładowanie komentarzy...