Już wkrótce IE, Mozilii Firefox i Chrome wyrośnie nowy konkurent. A mało kto jest świadomy, że już z niego korzysta!

Do walki o rynek WWW, zwanej "wojną przeglądarek", może wkrótce włączyć się kolejny gracz. I to reprezentujący naprawdę potężną markę
Do walki o rynek WWW, zwanej "wojną przeglądarek", może wkrótce włączyć się kolejny gracz. I to reprezentujący naprawdę potężną markę Fot. John Martz / http://bit.ly/1WtQUaL
Internet Explorer? Mozilla Firefox? A może Google Chrome? Na rynku przeglądarek internetowych od dawna trwa zażarta walka producentów aplikacji o przychylność klientów. Użytkownicy również toczą gorące dyskusje na temat wyższości jednej przeglądarki WWW nad drugą. Niewykluczone, że już niedługo kolejny gracz powalczy o swój kawałek tortu na tym rynku. Faktycznie wielu z nas już nieświadomie korzysta z nowej przeglądarki! Bo kto czasem nie przegląda Facebooka na smartfonie?

Zaprojektowana przez Facebooka przeglądarka jest wbudowana w jego aplikację mobilną. Służy użytkownikom urządzeń przenośnych do szybkiego otwierania stron WWW bez potrzeby wychodzenia z aplikacji Facebooka.

Z ostatnich doniesień wynika, że Facebook od kilku miesięcy testuje nową wersję swojej przeglądarki. Celem firmy jest jej rozbudowanie do tego stopnia, by użytkownicy smartfonów jak najrzadziej wychodzili z mobilnej aplikacji. Można też przypuszczać, że Facebook nie miałby nic przeciwko, gdyby posiadacze telefonów i pokrewnych urządzeń porzucili inne przeglądarki internetowe i przestawili się na program sygnowany marką najpopularniejszego serwisu społecznościowego.

Dowodów na prace związane z udoskonaleniem przeglądarki Facebooka dostarczył specjalizujący się w tematyce social media dziennikarz Henry Wilmer z BBC. Udostępnił on w sieci zrzut ekranowy jej testowej wersji. Jak widać, zawiera ona pasek adresu, dzięki czemu można w niej otworzyć dowolną stronę internetową. Nie brakuje też zakładek charakterystycznych dla przeglądarek WWW. Dotychczas stronę internetową można było załadować tylko z poziomu gotowego odnośnika.
Robocza wersja przeglądarki została póki co udostępniona wybranej grupie użytkowników. W oparciu o wszystkie te informacje eksperci nie wykluczają wariantu, że w przyszłości firma Marka Zuckerberga pokusi się o zaprojektowanie i dystrybucję własnej, dostępnej także na komputery stacjonarne przeglądarki internetowej, która będzie mogła konkurować z popularnymi produktami Microsoftu, Google czy Apple.

źródło: "Tech Times"

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...