Ta bizneswoman ma jedną zasadę. Nie zatrudnia w swojej firmie osób, które nie mają własnego… hobby

Bonnie Crater nie zatrudnia w swojej firmie osób, które nie posiadają hobby.
Bonnie Crater nie zatrudnia w swojej firmie osób, które nie posiadają hobby. Fot. Pixabay/StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/http://skroc.pl/4bb10
Bonnie Crater jest właścicielką firmy Full Circle Insights z San Francisco. Wcześniej przez 25 lat pracowała w Dolinie Krzemowej. Jednak oglądając film ze swojego publicznego wystąpienia w czasie targów w Las Vegas doszła do wniosku, że „nawet siebie nie rozpoznaje”. Czuła się fatalnie z powodu zawodowego zmęczenia i stresu, co odzwierciedlało się w jej niekorzystnym wyglądzie zewnętrznym.

Nie masz hobby? Szukaj szczęścia gdzie indziej
W 2010 roku Crater postanowiła diametralnie zmienić swoje życie. Zrezygnowała z etatu i założyła własną firmę. Z powodzeniem rozkręciła biznes i zaczęła zatrudniać kolejnych pracowników. Jednak aby zdobyć posadę w jej przedsiębiorstwie, trzeba kategorycznie spełnić jeden warunek.

Kandydat musi posiadać własne hobby, na które poświęca wolny czas po pracy. Jeżeli podczas rozmowy kwalifikacyjnej odpowie, że nie ma żadnego, to jego kandydatura zostanie odrzucona. W Full Circle Insights nie ma odstępstw od tej reguły. Dlaczego?

Szef też musi mieć hobby
Jak przyznaje Crater, posiadanie hobby jest niezbędne, aby zachować odpowiednią równowagę pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym. Chciała stworzyć firmę, gdzie jest to możliwe. Inaczej, niż miało to miejsce w przedsiębiorstwach, w których pracowała na etacie.

Zdaniem założycielki Full Circle Insights, zachowanie odpowiedniego balansu między obiema sferami sprawia, że pracownicy są bardziej zrelaksowani i efektywni. Ta zasada dotyczy także szefa. Crater osobiście poświęca swój wolny czas na grę w tenisa i działalność w fundacji charytatywnej.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Businessinsider.com
Trwa ładowanie komentarzy...