Polski startup nagrodzony w Londynie. Serwis Valuto zdobywa nagrodę "Best of show" na Finovate

Polska firma Currency One wraca z Londynu z nagrodą "Best of show". Na imprezie Finovate pokazali serwis do przelewów międzynarodowych Valuto. Na zdjęciu szefowie firmy Michał Czekalski i Łukasz Olek oraz Matthew Harris, dyrektor business development w Va
Polska firma Currency One wraca z Londynu z nagrodą "Best of show". Na imprezie Finovate pokazali serwis do przelewów międzynarodowych Valuto. Na zdjęciu szefowie firmy Michał Czekalski i Łukasz Olek oraz Matthew Harris, dyrektor business development w Va Fot. Michał Czekalski/ Currency One
Valuto miał swoją premierę zaledwie w grudniu 2015 r., a już zdobył nagrodę „Best of show” na prestiżowej konferencji w Londynie. Na Finovate półtora tysiąca gości oceniało 70 wybranych innowacji związanych z finansami i bankowością.

Publiczność przyznała pięć nagród, w tym jedną właśnie dla Polaków. Na zakończonej wczoraj konferencji prezentowało się aż sześć firm z Polski, wśród nich – Currency One ze swoim flagowym projektem. Valuto to konto internetowe obsługujące o płatności między firmami, ułatwia wymianę walut i przelewy w 9 walutach europejskich, klienci firmy pochodzą z aż 31 państw Europy. Jak zapewnia Currency One, przelewy dochodzą nawet w ciągu godziny i są tańsze niż bankowe.


– Valuto to jest rachunek płatniczy, który zastępuje konto bankowe. Na scenie pokazaliśmy integrację Valuto z systemem księgowym – mówi Michał Czekalski, członek zarządu Currency One. Jego zdaniem, taka integracja jest w stanie oszczędzić klientom dużo czasu, pracy i błędów. –Nasz system można integrować z systemami księgowymi, B2B, logistycznymi, zastosowanie jest bardzo duże. W ten sposób możemy przyśpieszyć operacje firmy – mówi.
Jak wyjaśnia Czekalski, klienci poprzez jedno konto mają dostęp do lokalnych płatności w całej Unii Europejskiej. – My realizujemy te płatności poprzez nasze rachunki bankowe w całej UE. Więc klient zamiast wysyłania przelewu SWIFT na Węgry może za naszym pośrednictwem wysłać przelew. Z tego wynikają te niskie ceny – wyjaśnia i dodaje, że takich serwisów na świecie funkcjonuje kilka, jesteśmy w takim momencie, gdzie rynek bankowy się zmienia i takie firmy jak my zaczynają się na tym rynku coraz bardziej rozpychać – dodaje.

Currency pracę nad Valuto zaczął w Czechach, w styczniu 2015. Dlaczego Czechy? Tam nas jeszcze nie było – kwituje Czekalski. – Przez ten rok produkt dojrzał i został pozytywnie zweryfikowany przez rynek, firma zaczęła więc jego dystrybucję w UE.

– To nie jest konferencja gdzie się zdobywa klientów, ale miejsce budowania partnerstwa, marki, nawiązywania kontaktów – odpowiada zapytany o wrażenia z Finovate. Są zadowoleni, bo nawiązali kontakty z potencjalnymi partnerami nawet spoza Unii Europejskiej.


Currency One działa od 2009 roku, spółka zatrudnia obecnie ponad 110 osób, w tym programistów i dealerów walutowych.
Trwa ładowanie komentarzy...