Dzięki ich aplikacji studenci w całej Polsce drukują notatki za darmo! Teraz chcą zdobyć zagraniczne rynki

Startup Zeccer umożliwia studentom w całej Polsce za darmo drukować notatki. A i tak na tym zarabia.
Startup Zeccer umożliwia studentom w całej Polsce za darmo drukować notatki. A i tak na tym zarabia. Fot. Youtube/Zeccer/http://skroc.pl/4b7b0
Dwa lata temu dwójka młodych ludzi z Wrocławia, Piotr Rek i Mateusz Materna, postanowiła założyć swój startup, a jednocześnie odciążyć kieszeń kolegów ze studiów. W efekcie wpadli na pomysł stworzenia Zeccera – aplikacji i systemu drukarek, dzięki którym żacy w 18 miastach w całej Polsce mogą za darmo drukować notatki. Teraz twórcy biznesu myślą o wprowadzeniu swojego produktu na brytyjski, czeski i niemiecki rynek.

Studenci drukują notatki za darmo
W rozkręceniu biznesu Piotrowi Rekowi oraz Mateuszowi Maternie pomógł Tomasz Popów, twórca Lift-off Akceleratora. Na początku wrocławianie dostali od niego 25 tys. złotych na przetestowanie swojego pomysłu. Po dwóch miesiącach żmudnych prac na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i zebraniu opinii użytkowników, udało im się dopasować do ich potrzeb swój startup. W rezultacie inwestor zdecydował się zainwestować w Zeccera większe środki. Jak dokładnie działa usługa?

Najpierw użytkownik musi zalogować się na stronie Zeccer.pl i przesłać za jej pośrednictwem pliki, które chce wydrukować. Następnie wystarczy zainstalować w smartfonie specjalnie do tego celu przygotowaną aplikację, która jest dostępna na platformy Android, iOS oraz Windows Phone. W ostatnim etapie należy podejść do drukarki, która znajduje się na uczelni i zlecić wydruk notatek za pomocą kliknięcia w aplikacji w opcję „Drukuj”. Tak, jak przedstawia to poniższy film.
A Zeccer i tak zarabia
Na czym więc zarabia Zeccer? Drukowanie jest co prawda całkowicie darmowe, ale w zamian na każdej wydrukowanej kartce w nagłówku znajduje się logo reklamodawcy. Jeżeli jednak użytkownik musi wydrukować ważne dokumenty i nie może sobie na to pozwolić, to za druk bez reklam jednej strony w wersji czarnobiałej zapłaci 16 groszy, a kolorowej 47 groszy. Dodatkowo startup udostępnia swoje drukarki w formie franczyzy.

Obecnie Zeccer obecny jest w 18 polskich miastach. Jednak nie zadowala to ambicji wrocławian. Zamierzają przygotować model biznesowy oraz technologię, która pozwoli im wejść ze swoim produktem na rynek czeski, niemiecki i brytyjski. Pomoże im w tym celu dofinansowanie w kwocie 149 tys. złotych pozyskane z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach programu Go_Global.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...