Studenci wyciągają rękę w stronę licealistów. Stworzyli aplikację, która pomoże w wyborze kierunku studiów

Twórcy UniverScan (Jan Rakowski, Krzysztof Malinowski, Natalia Cichorska, Katarzyna Różaniecka, Piotr Tarasiewicz, Paweł Słup i Jacek Walasek). Aplikacja dostarcza informacji na temat wydarzeń naukowych na uczelniach wyższych, w których mogą brać udział l
Twórcy UniverScan (Jan Rakowski, Krzysztof Malinowski, Natalia Cichorska, Katarzyna Różaniecka, Piotr Tarasiewicz, Paweł Słup i Jacek Walasek). Aplikacja dostarcza informacji na temat wydarzeń naukowych na uczelniach wyższych, w których mogą brać udział l Fot. materiały prasowe
Siedmiu studentów z warszawskich uczelni postanowiło wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku licealistów. Kto jak kto, a oni wiedzą najlepiej, jak trudnym zadaniem może okazać się wybór kierunku studiów. Wszystko dlatego, że wiedza, jaką posiadają maturzyści na temat uczelni, opiera się zazwyczaj na broszurach reklamowych i tym, co znajdą w sieci. To właśnie z myślą o zdezorientowanych licealistach powstała bezpłatna platforma UniverScan, która pomoże dokonać właściwego wyboru.

O co tyle zamieszania?
Dzięki tej aplikacji młodzież może poznać różne uczelnie od strony praktycznej, jeszcze ucząc się w liceum. W aplikacji zebrane są wszystkie wydarzenia naukowe, w których można brać udział nie będąc studentem. Informacje o otwartych wykładach i zajęciach pogrupowane są według kategorii (od medycyny po kierunki artystyczne), a to wszystko w zasięgu jednej, darmowej aplikacji na telefon. Wystarczy ją pobrać i śledzić informacje z dziedziny, którą się interesujemy.

UniverScan to rozwiązanie, którego jeszcze nie było na polskim rynku. Dzięki niemu licealiści dostają dostęp do nieograniczonych wydarzeń naukowych, dzięki którym nie tylko mogą poznać uczelnie, która ich interesuje, ale również rozwijać swoje zainteresowania i pasje na poziomie akademickim. To doskonały pomysł, żeby swoje wyobrażenia o danej dziedzinie skonfrontować z rzeczywistością.
Aplikacja dostępna jest od polowy lutego w sklepie Play oraz w Apple Store. Do tej pory UniverScan pobrało już kilkaset osób, a posty z Facebookowego profilu docierają do kilkunastu tysięcy osób. Twórcy projektu pracowali nad nim przez dwa miesiące. Tworząc aplikację kontaktowali się z rożnymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz badali potrzeby środowiska licealnego i studenckiego.

– Każdy z nas interesował się wydarzeniami naukowymi w różnych dziedzinach. Widząc w nich duży potencjał, a jednocześnie dostrzegając ograniczenia w promocji i docieraniu do jak największej liczby osób oraz trudności w orientowaniu się wśród bogatej oferty wydarzeń akademickich, pojawiła się idea stworzenia platformy gromadzącej takie eventy. Nasz koordynator, Krzysztof Malinowski, zebrał grupę siedmiu osób i zainicjował realizację projektu w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" – tłumaczy INNPoland.pl Katarzyna Różaniecka, która w projekcie pełni funkcję koordynatora ds. UW.


Żeby zgłosić wydarzenie do bazy UniverScan trzeba skorzystać ze specjalnego formularza dostępnego na stronie universcan.pl oraz w samej aplikacji. Proponowane wydarzenie musi spełniać dwa wymogi: musi mieć charakter naukowy i musi być darmowe.

napisz do autora: marta.wujek@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...