Adecco znowu szuka prezesa-stażysty. Oferta na miesiąc, pensja: 20 tys. zł

Life of Pix
Adecco zatrudni stażystę na miesiąc na stanowisku prezesa, w każdym z krajów, gdzie działa spółka z grupy Adecco, a więc również w Polsce. Jest o co walczyć, zwycięzca konkursu CEO for One Month spędzi miesiąc pracując ramię w ramię z prezesem, w ubiegłym roku wynagrodzenie wyniosło... 20 tys. zł.

Jeszcze nie jest za późno, do 15 kwietnia można aplikować przez internet na stanowisko CEO Adecco Group. To już kolejna edycja programu. Ta szalona zdawałoby się oferta to sposób Adecco, firmy zajmującej się rekrutacją w kilkudziesięciu państwach świata, na poszukiwanie nowych talentów i aktywizację młodych. Innym takim programem jest  Adecco Way To Work.
Oferta działa również w Polsce, tak więc jeden ze stażystów spędzi miesiąc u boku Anny Wicha, dyrektor generalnej Adecco Poland.

Jedna z osób zostanie „CEO for One Month” przy boku szefa całej grupy, Alain’a Dehaze’a. Jak stwierdza sama firma, ten kandydat uzyska „unikatową w skali światowej szansę, w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz globalnymi perspektywami rozwoju”.
Do oferty stażu z najwyższej półki firma rekrutacyjna dołącza „atrakcyjne” wynagrodzenie. W jakiej wysokości? W ubiegłym roku polska filia zapłaciła swojej stażystce, Ewelinie Morawskiej, która w lipcu pełniła funkcję CEO Adecco Poland, dwadzieścia tysięcy złotych. Brutto.
Jakie firma miała wymagania?

- Z założenia w programie CEO for One Month mógł wziąć udział każdy, nawet osoby bez doświadczenia – tłumaczył cytowany w komunikacie prasowym firmy Krzysztof Zajkowski, marketing manager w Adecco Poland.. Firma szukała kandydata, który miał przede wszystkim dobrze rozwinięte tzw. kompetencje miękkie i ciekawą osobowość. W zeszłorocznej edycji programu wzięło udział ponad 300 kandydatów, nie tylko studenci i absolwenci, swoją aplikację przesłała również osoba dojrzała, która sama już kiedyś była CEO. Najlepsi kandydaci przeszli testy językowe, Assessment Center, ostatecznie zdecydowały bezpośrednie spotkania finałowej trójki z udziałem Anny Wicha. 
Trwa ładowanie komentarzy...