Okazało się, że pracownicy Amazona kradną! Firma to nagrała i upubliczniła fragmenty filmów

Kiedy informacja o praktykach Amazon dostała się do zagranicznej prasy, polała się fala krytyki
Kiedy informacja o praktykach Amazon dostała się do zagranicznej prasy, polała się fala krytyki Fot. Maciej Swierczynski / Agencja Gazeta
W kilku magazynach firmy Amazon w USA zainstalowano kamery, za pośrednictwem, których podglądano zachowania pracowników. Jak się okazało, wielu z nich kradło, wynosząc różne przedmioty, lub zmieniając adresy na paczkach na własne.

Wszyscy nieuczciwi pracownicy zostali zwolnieni. jednak władze firmy nie poprzestały na tym. Aby ukarać złodziei, a przy tym przestrzec innych, umieszczono w magazynach telewizory, na których puszczane były fragmenty, na których widać nieuczciwe zachowania. Tam gdzie nie zainstalowano wyświetlaczy, rozwieszono zdjęcia ukazujące złodziei.

Dziennikarze i eksperci oburzeni
Kiedy informacja dostała się do zagranicznej prasy, polała się fala krytyki na Amazon. Matthew Gwyther z Management Today pytał z oburzeniem „co to za organizacja, że uważa takie praktyki za słuszne?”. Porównywano przedstawicieli firmy do głównego bohatera z amerykańskiej powieści Ben Hur, który stoi z batem nad wioślarzami na statku. Mówiono, że to okropne, że relacje pracodawca – pracownik mogą upaść tak nisko.

Bryan Roberts z firmy świadczącej usługi doradztwa handlowego TCC Global , powiedział że kwestia kradzieży w miejscu pracy dotyczy wszystkich sprzedawców. Jednak uważa, że jest wiele innych sposobów na to, by sprawdzić czy się nie jest, okradanym przez pracownika.

Napisz do autora: marta.wujek@innpoland

Trwa ładowanie komentarzy...