Polscy wydawcy gier planszowych mają kolejny sukces! Mobilna wersja Brass nominowana do nagrody Golden Geek Award

Mobilna wersja ekonomicznej gry planszowej Brass otrzymała nominację do nagrody Golden Geek Award
Mobilna wersja ekonomicznej gry planszowej Brass otrzymała nominację do nagrody Golden Geek Award Fot. bit.ly/1SSkoQ9 / CC0 Public Domain
Planszową wersję gry Brass stworzył Martin Wallace, który ma na swoim koncie wiele współczesnych bestsellerów planszowych. Autor znany jest z projektów złożonych gier strategicznych. Mobilna wersja Brass jest efektem współpracy dwóch polskich wydawnictw gier planszowych Phalanx oraz Cublo.

Plebiscyt Golden Geek Award organizowany jest od 2006 roku, przez serwis BoardGameGeek.com, który skupia ponad milion użytkowników z całego świata. I to właśnie oni zgłaszają swoje nominacje, a następnie głosują na swoich faworytów. W tym roku gra wydana w Opolu, ma szanse na nagrodę światowej rangi.

– Niewiele brakowało, by Brass zdobył pierwsze miejsce. To druga gra Martina Wallace’a, która została wydana w tym roku i z pewnością jest ona lepsza. Przed zagraniem w mobilną wersję, nie grałem nigdy w Brassa. Stwierdziłem jednak, że jest to świetnie zaprojektowana gra. Należy pamiętać o tym, że Brass to ciężka eurogra, jeżeli jesteś więc poczatkującym graczem, może to nie być gra dla ciebie. Dla pozostałej reszty graczy, jeżeli interesuje Was wizja zarabiania pieniędzy jako przedsiębiorca w Anglii ogarniętej Rewolucją Przemysłową, to Brass jest pozycją obowiązkową na Waszej liście zakupów – skomentował Tony Mastrangeli z serwisu BoardGameQuest.com.

Od lutego tego roku dostępna jest nowa wersja gry – 1.2., która umożliwia grę online w trybie private game, co znaczy, że dostęp do danej rozgrywki można zabezpieczyć hasłem, tak by w grze brały udział tylko zaproszone osoby. O takie rozwiązanie prosili sami gracze.


Grę można nabyć w sklepach App Store, Google Play, a od niedawna także w Amazon. Regularna centa to 7 dolarów.

Napisz do autora: marta.wujek@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...