Polski bank coraz bardziej innowacyjny. Od teraz w Millennium Bank można zatwierdzać transakcje odciskiem palca

Wikipedia/Michał Marszandt
W swojej aplikacji mobilnej Bank Millennium umożliwił potwierdzanie odciskiem palca transakcji 3D Secure. To pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku.

3D Secure jest usługą wykorzystywaną w płatnościach kartami płatniczymi w Internecie. Są one realizowane z wykorzystaniem dodatkowego zabezpieczenia. Dotychczas były to hasła SMS lub kody PIN. Od teraz w aplikacji mobilnej można potwierdzać je za pomocą odcisku palca.


Jak to działa? Przykładowo, podczas płatności w sklepie internetowym, bank wysyła na urządzenie z aktywną aplikacją wiadomość zawierającą prośbę o zatwierdzenie transakcji kodem PIN lub przez zeskanowanie odcisku palca. Potwierdzenie transakcji odciskiem palca jest dostępne dla urządzeń wyposażonych w czytniki biometryczne.

Nie jest to jednak koniec nowości dla klientów banku. Udostępnił również powiadomienia push o transakcjach dokonanych na koncie oraz operacjach realizowanych kartami. Klienci w ustawieniach aplikacji mogą zdefiniować, jakiego typu informacje chcą otrzymywać. Mogą na przykład ustawić otrzymywanie wiadomości o przelewach przychodzących, wychodzących czy przypomnienie o zakończeniu lokaty.


Aplikację mobilną Banku Millennium można pobrać bezpłatnie na urządzenia wyposażone we wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne: Android, iOS, Windows 8 oraz dla BlackBerry 10. Aplikację można pobrać tutaj bądź w dedykowanym dla danego systemu operacyjnego sklepie.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...