Nadchodzi międzynarodowa konferencja o STEM, nauczaniu i rozwoju kariery w przedmiotach ścisłych

Konferencja poświęcona rozwojowi nauczania przedmiotów ścisłych odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Centrum Nauki Kopernik
Konferencja poświęcona rozwojowi nauczania przedmiotów ścisłych odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Centrum Nauki Kopernik Fot. Alina Zienowicz, CC BY 3.0
Warszawskie Centrum Nauki Kopernik będzie gościło międzynarodową konferencję „STEM Education for Innovation”. Organizatorom przyświeca przekonanie, że rozwój gospodarczy kraju przyśpiesza, gdy lepsze jest nauczanie przedmiotów ścisłych. Impreza odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca.

Jak informują organizatorzy, głównym celem konferencji jest wypracowanie rozwiązań zapewniających przyspieszenie rozwoju społecznego, gospodarczego i cywilizacyjnego Polski dzięki lepszemu nauczaniu przedmiotów STEM (z ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Chcą też zastanowić się nad skuteczniejszym rozwijaniem ścieżek kariery w naukach ścisłych i technicznych.

Niedoceniany wciąż potencjał kobiet w rozwoju nauk ścisłych będzie jednym z głównych wątków. Uczestnicy zastanowią się, co można w tym zakresie zrobić, by uwolnić potencjał kobiet w obszarze STEM.

Podczas konferencji zostaną ogłoszone wyniki Rankingu STEM, wskazującego szkoły, w których najlepiej uczy się matematyki, fizyki, chemii i informatyki.

W „Kopeniku” wystąpi aż 60 mówców z 15 krajów. Wśród nich będzie Steven Zipkes, reformator szkolnictwa średniego USA oraz prof. Whitney Hishier, dyrektor Executive Education w University of California, Berkley. W otwarciu konferencji weźmie udział Paul W. Jones, ambasador USA w Polsce. Partnerami konferencji są Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Nauki Kopernik, Research in Germany oraz takie firmy jak Intel, Siemens, Cisco, ROCHE, Boston Consulting Group, GTECH i Schneider Electric.

Gospodarzami spotkania są Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Siemens. Szczegółowy program i formularz rejestracyjny znajduje się na stronie organizatora.
Trwa ładowanie komentarzy...