Obozy kajakowe mogłyby pozazdrościć. Na kolonie ADAMED zgłosiło się kilka tysięcy uczniów. Rusza nowy nabór

ADAMED SmartUP nie przypomina zwykłego letniego obozu.
ADAMED SmartUP nie przypomina zwykłego letniego obozu. Fot. mat. prasowe
ADAMED wierzy w młodych pasjonatów nauki. Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna po raz drugi zorganizowała obóz ADAMED SmartUP, na którym uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli zgłębiać tajniki wiedzy z różnych ścisłych dziedzin.

Uczestnicy dwutygodniowego obozu zostali wyłonieni spośród kilku tysięcy uczniów którzy zarejestrowali się do drugiej edycji programu. Wszyscy wzięli udział w wieloetapowej rekrutacji, której częścią była internetowa gra naukowa rozgrywająca się w wirtualnej rzeczywistości.

Obóz podzielono na cztery bloki tematyczne: biochemię, nauki medyczne, robotykę oraz nowe technologie. Młodzież w kilkunastoosobowych grupach zdobywali wiedzę podczas zajęć prowadzonych przez wykładowców z polskich i zagranicznych uczelni i instytutów badawczych.

– Obóz jeszcze się nie skończył, ale już teraz cieszą nas opinie jego uczestników. To niezwykli młodzi ludzie, z których aż kipi chęć poznania i dowiedzenia się więcej. Sami wykładowcy przyznają, że prowadzenie zajęć dla tak utalentowanych i zaangażowanych grup to prawdziwa przyjemność – mówi Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP.
Z obozowej 50-dziesiątki wybranych zostanie dziesięciu laureatów nagrody głównej programu – 10-miesięcznego indywidualnego programu konsultacji edukacyjnych, prowadzonych przez ekspertów i naukowców. Najlepsi otrzymają również stypendium naukowe dopasowane do własnych potrzeb.


Rejestracja do trzeciej edycji programu rusza już we wrześniu na tej stronie.

Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...