Polski gigant odzieżowy zajmie w Londynie miejsce czołowej brytyjskiej sieci handlowej!

Reserved otwiera sklep w prestiżowym sklepie w Londynie na Oxford Street!
Reserved otwiera sklep w prestiżowym sklepie w Londynie na Oxford Street! Facebook
Gdańska firma LPP, do której należą takie marki jak Reserved, Cropp, House czy Mohito, otwiera salon w Londynie, w miejsce bankrutującej spółki BHS Limited, która jest znaną brytyjską siecią odzieżową. The Guardian opisuje Reserved jako polską wersję marki Zara.

Jak pisze The Guardian, choć LPP może być nieznana w Wielkiej Brytanii, Reserved jako część LPP jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci w Europie. Od czasu pierwszego sklepu Reserved w 1998 roku sieć rozwinęła się już na 18 krajów.

Plany są ambitne. Jak powiedziała The Guardian rzecznik prasowa Reserved, spółka „chce stać się największą światową marką odzieżową”. W tym celu Reserved musi być rozpoznawalne poza Europą Wschodnią, powiedziała rzecznik. Zwróciła uwagę na mocną pozycję Reserved w Polsce, Rosji i krajach bałtyckich, nadmieniając, że to nie wystarczy, by stać się marką globalną.

Dziś firma działa w Niemczech, Czechach, Litwie, Chorwacji, Bułgarii czy Ukrainie. W ubiegłym roku otworzyła też sklepy w Egipcie, Kuwejcie i Katarze.

Źródło: The Guardian
Trwa ładowanie komentarzy...