Ambitny jak IKEA. Szwedzki gigant chce powiększyć obroty w Polsce... pięciokrotnie

Katarzyna Balashov, rzecznika prasowa IKEA Polska.
Katarzyna Balashov, rzecznika prasowa IKEA Polska. Fot. Mateusz Trusewicz
Do 2035 roku IKEA Polska zamierza zwiększyć obroty handlowe w naszym kraju od razu o 500 proc. Jakim cudem? – Chcemy budować nowe sklepy, rozpocząć sprzedaż internetową naszych produktów – tłumaczy w rozmowie z INN:Poland Katarzyna Balashov, rzeczniczka prasowa IKEA Polska. – Bacznie obserwujemy rynek od lat. Widzimy dwucyfrowy wzrost sprzedaży – dodaje.

Kiedy ruszy pierwsza sprzedaż online? – Zaczniemy lokalnie już w tym roku. Proszę pamiętać, że sprzedaż mebli online to nie lada wyzwanie logistycznie. Przecież kuchnia może składać się nawet z kilkuset elementów – wyjaśnia Katarzyna Balashov. – Natomiast sprzedaż na terenie całego kraju planujemy uruchomić w następnym roku – dodaje.

To jednak nie koniec. Już niedługo zostanie otwarta nowa placówka w Lublinie. Jak zapowiada rzeczniczka, IKEA zamierza brać także czynny udział w lokalnych inicjatywach obywatelskich. – Chcemy brać udział w konsultacjach społecznych. W efekcie wybierzemy projekt, w który się zaangażujemy. Chcemy być dobrym sąsiadem dla mieszkańców Lubelszczyzny – opowiada.


Więcej o ambitnych planach IKEA dowiesz się z naszego wideo.

Więcej znajdziesz na Twitterze Rzecznika IKEA Polska

napisz do autora: nino.dzikija@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...