Koniec z hasłami, których nie pamiętamy. Teraz będziesz mógł płacić on-line przy pomocy selfie

Od 2017 roku będziemy mogli weryfikować transakcje przy pomocy selfie.
Od 2017 roku będziemy mogli weryfikować transakcje przy pomocy selfie. PIxabay CCO
Hasła są konieczne, niestety trudno je zapamiętać. Bronimy się przed tym, ustanawiając proste hasła, jednakowe do wielu serwisów. Firmy oferujące cyfrowe usługi mają nadzieję, że hasła zostaną zastąpione przez zabezpieczenia biometryczne. Mastercard postawił np. na zdjęcie twarzy.

Mastercard wprowadził nową usługę pozwalającą na weryfikację płatności przy pomocy selfie. Działanie z sukcesem sprawdził w USA i Holandii. Teraz rozszerza usługę na kolejne europejskie kraje. Od początku 2017 roku weryfikować płatności w ten sposób na całym świecie.


Zamiast podawania hasła będzie można teraz zrobić sobie zdjęcie lub zeskanować odcisk palca. Ma to ułatwić i przyspieszyć robienie zakupów. Najpierw trzeba będzie ściągnąć aplikację, która wykona zdjęcie naszej twarzy i prześle ją na serwery Mastercard. Operator twierdzi, że w ten sposób wzrośnie również bezpieczeństwo transakcji. Na serwerach nie będzie jednak przechowywane zdjęcie, ale jedynie algorytm służący do jej rozpoznania u konkretnego użytkownika.

O tym, że usługa będzie testowana INN:Poland informowało już w zeszłym roku. Skierowana jest do przede wszystkim do ludzi młodych, dla których robienie selfie jest rzeczą naturalną.
Trwa ładowanie komentarzy...