Polaku, zainwestuj w Biedronkę! Wystarczy niewielka kwota, by stać się właścicielem części sieci

Sklep Biedronka w Rudzie Śląskiej.
Sklep Biedronka w Rudzie Śląskiej. Wikimedia Commons
Jeden certyfikat kosztuje 100 złotych. Minimalna wartość inwestycji wynosi 3 tysiące złotych.
Alior Bank stworzył nowy instrument finansowy, który pozwala Polakom zainwestować w akcje sieci supermarketów i dyskontów. Są to Jeronimo Martins (Biedronka), Carrefour i Eurocash. Bank gwarantuje 100-procentową ochronę kapitału w dniu wykupu.

“Inwestycja w supermarkety” jest instrumentem, opartym o akcje. Zarobić będzie można nawet 14 procent w perspektywie dwóch lat. Na listopad 2018 bank ustalił datę odkupu instrumentu.

W ten sposób Alior Bank postanowił wykorzystać sprzyjającą koniunkturę na rynku handlu detalicznego. Zainteresowanie Polaków może wzbudzić przede wszystkim powiązanie instrumentu z kursem akcji Jeronimo Martins. Właściciel Biedronki jest notowany na giełdzie papierów wartościowych w Lizbonie. Pozostałe dwie spółki na warszawskiej GPW.

Napisz do autora: tomasz.staskiewicz@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.