Właśnie skończyła 102 lata i czuje się świetnie. Jej dieta to... papierosy i wino

Maysie Strang wypala paczkę papierosów dziennie.
Maysie Strang wypala paczkę papierosów dziennie. YouTube/BBC NEWS Audio
Maysie Strang już od 75 lat wypala paczkę papierosów i wypija kieliszek wina dziennie. Według zapewnień jej syna staruszka nie ma poważnych problemów ze zdrowiem.

Jak wiadomo, kieliszek wina dziennie pomaga w produkcji dobrego cholesterolu, przeciwdziała chorobie wieńcowej, a także m.in. reguluje poziom cukru we krwi.

Poza używkami i alkoholem, Strang ma zwyczaj zjadania jednego banana dziennie. Być może to właśnie w tym tkwi przyczyna jej długowieczności, bo ich regularne spożywanie chroni układ krążenia i obniża ciśnienie krwi, a także poziom cholesterolu.

Strang urodziła się dwa miesiące po wybuchu pierwszej wojny światowej. Pracowała jako sekretarka w dzienniku Daily Express, a następnie w kancelarii prawnej. Potem zatrudniła się jako pielęgniarka.

Musiała odejść na emeryturę, ale – jak donosi serwis eveningtimes.co.uk – mimo tego, że miała ponad 70 lat, nadal pracowała w szpitalu w ukryciu przed szefami. Mąż Strang zmarł w wieku 65 lat. Dziś mieszka ona w domu opieki w szkockim Glasgow.

Źródło: eveningtimes.co.uk
Trwa ładowanie komentarzy...