„Ten SMS nie jest od nas”. Uwaga na niebezpieczne wiadomości od oszustów

Operator Orange przestrzega przed oszustami.
Operator Orange przestrzega przed oszustami. Pixabay
Operator Orange przestrzega przez wyłudzaczami, którzy podszywają się pod firmę. „Ta wiadomość nie jest od nas i jedynym celem jest wyciągnięcie od Was kasy. Być może sporej kasy” - pisze Orange.

„Platna usluga premium zostala wlaczona. Koszt 14.25 dzien. Aby wylaczyc wyslij HP. SMS 92550” - wiadomości o takiej treści wysyłają do Polaków cyberprzestępcy.

Wiadomość jest szczególnie niebezpieczna, gdyż w swojej sztuczce starają się przekonać, że robią coś zgoła odwrotnego, czyli wyłączają rzekomo płatną usługę.

Jak przekonuje Orange, nigdy nie włącza płatnych usług bez zgody klienta, a wszystkie usługi mają darmowe okresy próbne. Nigdy też usługi Orange nie są określane jako enigmatyczne „usługi premium”. I zawsze możemy się spodziewać, że tego typu komunikat będzie próbą oszustwa.

Orange apeluje, by przekazać informację swoim bliskim, którzy również korzystają z usług operatora. I optymistycznie kończy, że ci klienci, którzy dali się złapać na podstęp przestępców, otrzymają zwrot straconych pieniędzy.

Źródło: Orange
Trwa ładowanie komentarzy...