Całe życie otwierałeś drzwi samochodu w niewłaściwy sposób. Zobacz metodę, dzięki której unikniesz poważnych problemów

Tradycyjne otwieranie drzwi samochodowych może być tragiczne w skutkach.
Tradycyjne otwieranie drzwi samochodowych może być tragiczne w skutkach. Zrzut ekranu/Youtube/pereeblo
Wbrew pozorom, holenderski chwyt to nie tajny cios niderlandzkich służb specjalnych. To praktykowana w kraju tulipanów i wiatraków metoda, która pozwala uniknąć zderzenia się jadącego ulicą rowerzysty z wysiadającym z samochodu kierowcą.

Gliwice, lipiec 2016 roku. Opuszczający auto taksówkarz nie zauważa jadącej na rowerze kobiety. Ta z impetem wjeżdża w drzwi pojazdu. Jej obrażenia są na tyle poważne, że zostaje przetransportowana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, donosi Dziennik Zachodni.

Ta sytuacja może zdarzyć się każdemu, kto porusza się na dwóch albo czterech kółkach. Jak wyeliminować to zagrożenie? Wystarczy sięgać do klamki prawą, a nie lewą dłonią.
Kiedy otwieramy drzwi pojazdu w tradycyjny sposób, trudno sprawdzić, czy akurat ktoś jedzie obok. Natomiast stosując holenderski chwyt, jesteśmy zmuszeni obrócić korpus. W efekcie możemy łatwo skontrolować, czy opuszczenie pojazdu nie spowoduje sytuacji, która może zagrażać zdrowiu innych uczestników ruchu. Proste, ale skuteczne i znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...