Venture Day w Gdańsku i w Warszawie już niebawem. Szansa dla startupów, które szukają inwestora

Venture Day to świetna okazja dla startupów poszukujących inwestora
Venture Day to świetna okazja dla startupów poszukujących inwestora Materiały organizatora
W dniach 17-18 listopada w Gdańsku odbędzie się czwarta już edycja konferencji Venture Day. W tym roku po raz pierwszy Venture Day zagości także w Warszawie. Podczas tych dni spotkają się przedstawiciele korporacji, inwestorzy, naukowcy i pomysłodawcy, by nawiązać współpracę i wymienić się doświadczeniami.

– W tym roku zdecydowaliśmy się dodatkowo na Warszawę, ponieważ chcemy dać szansę większej liczbie pomysłodawców na indywidualne spotkania z inwestorami, którzy: albo nie mogą przyjechać do Gdańska, albo nie wpisują się ze swoim rozwiązaniem w istotę tegorocznej edycji gdańskiej – mówi Izabela Disterheft, prezes zarządu Pomorskiego Klastra ICT - Interizon, współorganizatora Venture Day.

Venture Day to konferencja, która ma pomóc w nawiązywaniu współpracy pomiędzy przedstawicielami funduszy venture capital, praktykami środowiska R&D, naukowcami, przedsiębiorcami poszukującymi innowacyjnych rozwiązań i startupami.

Program konferencji w Gdańsku, która odbędzie się w Olivia Business Centre, obejmuje: prelekcje dotyczące zagadnień związanych z komercjalizacją innowacyjnych rozwiązań, transferem technologii do biznesu oraz wsparciem rozwoju innowacji w przedsiębiorstwach, debatę podczas której przedstawiciele funduszy VC będą zastanawiali się nad możliwościami stworzenia konsorcjum funduszy VC.
Odbędzie się też debata, której celem jest wskazanie poziomu gotowości spółek Skarbu Państwa do wdrażania innowacji z rynku, sesja, podczas której Gdański Uniwersytet Medyczny zaprezentuje potencjalne obszary współpracy na konkretnych przykładach, prezentacje doświadczeń przedsiębiorstw, które już wdrażają innowacje i współpracują ze startupami, indywidualne spotkania pomysłodawców z inwestorami odbywające się w formule speed dating, networking dający możliwość swobodnej rozmowy i nawiązania kontaktów z innymi uczestnikami konferencji.

Jednym z kluczowych elementów Venture Day są indywidualne spotkania pomysłodawców z inwestorami oraz szefami działów R&D, którzy poszukują ciekawych, innowacyjnych rozwiązań. W ramach konferencji odbędzie się również “VIP Dinner”, czyli wieczorne spotkanie będące doskonałą okazją do rozmów z innymi uczestnikami, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów.


– Branża inwestycyjna potrzebuje platform wymiany doświadczeń i budowy sieci kontaktów – mówi Marcin Popiel z Black Pearls VC. – Ważne jest jednak to, żeby takie wydarzenia były organizowane przez ludzi z odpowiednim doświadczeniem i znajomością branżowej specyfiki. Jakość Venture Day  wynika właśnie z doświadczenia organizatorów, bo przecież w przypadku tej imprezy możemy mówić o pewnej tradycji – wspieramy i bierzemy udział w czwartej już edycji wydarzenia – dodaje.

Venture Day Warszawa

Do Warszawy organizatorzy Venture Day zapraszają 30 listopada. Warszawska edycja wydarzenia, która odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, to przede wszystkim duża liczba spotkań indywidualnych pomysłodawców i inwestorów odbywających się w sprawdzonej formule speed dating. Wybrani pomysłodawcy będą również mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed inwestorami podczas elevator pitch.

Spotkanie w stolicy to doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w edycji gdańskiej. Ponadto w ramach Venture Day Warszawa wybrani projektodawcy wezmą udział w intensywnym programie szkoleniowym poprzedzającym konferencję, którego celem będzie przygotowanie ich do wystąpień na scenie (pitchingu) przed inwestorami - dodaje Dariusz Kołada z Innovation Hub, organizator edycji warszawskiej Venture Day.

Konferencja organizowana jest pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a partnerem merytorycznym Venture Day jest KPMG w Polsce.

Wszystkich zainteresowanych pozyskaniem kapitału na rozwój swojego projektu zapraszamy do wysyłania zgłoszeń za pośrednictwem formularza dostępnego na tej stronie.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 października 2016 r.

Więcej informacji na temat konferencji znajdziesz na stronie organizatora.
Trwa ładowanie komentarzy...