Polskie firmy technologiczne rosną najszybciej w regionie. W tym roku odskoczyliśmy konkurencji. I to jak! [INFOGRAFIKA]

Wielki sukces polskich firm technologicznych.
Wielki sukces polskich firm technologicznych. Opr. własne
Doroczny raport firmy doradczej Deloitte Fast 50 opisuje najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród wyróżnionych firm, aż co trzecia jest z Polski (17 wobec 12 w zeszłorocznej edycji raportu). Dwa pierwsze miejsca w tym roku należą do naszych firm – CodeWise i CodeLime.
CodeWise urosło w ostanim roku o ponad 13 tys. procent (130 razy). Drugie miejsce ma Codelime z wynikiem 5 tys. procent (50 razy). Na trzecim stopniu podium znajduje się czeski Data Spring (wzrost ponad 3 tys. procent, czyli 31 razy). W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze nasze Miquido (ponad 12-krotny wzrost i 8. miejsce). To bardzo optymistyczne wiadomości.

Codewise to krakowski start-up, który sam siebie określa mianem najbardziej seksownego. W firmie pracuje ponad 100 osób siedmiu narodowości, mówiących jedenastoma językami. Trzy piąte załogi to programiści.

Codelime to warszawska firma, która świadczy usługi w zakresie profesjonalnego doradztwa IT i programowania w zakresie sieci, bezpieczeństwa oraz analiz Big Data. W tej chwili tworzy ją ok. 200 osób. Wśród jej klientów są m.in. dla NTT, Intela, IBM i NVIDIA.

Napisz do autora: tomasz.staskiewicz@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...