Najszybszy, „długowieczny” i elegancki. Ten mocarny smartfon wkrótce zawita do Polski

Superwydajny procesor, błyskawiczne ładowanie baterii, najnowszy Android 7.0 i odświeżona nakładka graficzna EMUI 5.0 to cechy ostatniego modelu Huawei z ekskluzywnej serii Mate
Superwydajny procesor, błyskawiczne ładowanie baterii, najnowszy Android 7.0 i odświeżona nakładka graficzna EMUI 5.0 to cechy ostatniego modelu Huawei z ekskluzywnej serii Mate Materiały prasowe
Procesor o najszybszej mocy obliczeniowej wśród konkurencji. Przełomowa technologia przedłużająca żywot baterii. Bardziej przyjazny dla użytkownika system operacyjny. A wszystko to okraszone eleganckim designem z najwyższej półki. Tymi walorami ma skusić wybrednych smartfonowiczów telefon HUAWEI Mate 9, który pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku.

Najnowszy model z serii Mate opiera się na 4 filarach: wydajnym procesorze Kirin 960, intuicyjnym interfejsie EMUI 5.0, technologii SuperCharge oraz aparacie fotograficznym z podwójnym Hybrid Zoom. Jak tłumaczą przedstawiciele Huawei, ten miks innowacyjnych podzespołów i zaawansowanego oprogramowania wyznacza krok naprzód w rozwoju smartfonów.
Richard Yu
Prezes Huawei Consumer Business Group

Projektowanie HUAWEI Mate 9 zaczęliśmy od zadania sobie prostego pytania: jak możemy udoskonalić każdy z elementów interakcji użytkownika ze smartfonem? Wiem, że dla dzisiejszego użytkownika biznesowego szybkość i funkcjonalność smartfona to już podstawa. Dziś potrzeba czegoś więcej: spektakularnego designu i intuicyjnych funkcjonalności. Tworząc Mate 9 stawialiśmy sobie za cel innowacyjność sprzętu i oprogramowania. Wynikiem jest zapierające dech w piersiach urządzenie, wykorzystujące technologię SuperCharge oraz innowacyjny interfejs.

Sercem kolejnego urządzenia ze stajni Huawei jest Kirin 960, który według producenta nie dostaje zadyszki nawet po 18 miesiącach ciągłego użytkowania, a na dodatek zwiększa wydajność o 180 proc. i ogranicza zużycie energii o 15 proc. w stosunku do poprzedniej wersji procka. Dzięki zgodności z najnowszym standardem Androida wydajność graficzna wzrosła o 400 proc.

Bateria o pojemności 4000 mAh oraz pionierskie rozwiązanie SuperCharge. To połączenie ma sprawić, że smartfonem HUAWEI Mate 9 będzie można „bawić się” przez cały dzień, ładując go jedynie przez... 20 minut. A 10 minut „pod prądem” starczy na seans dwóch filmów. O bezpieczeństwo długo żyjącej i szybkoładującej się baterii zadba system ochrony Super Safe 5-gate.
Nowinkę stanowi nakładka systemu Android, która poprzez ulepszoną funkcjonalność i intuicyjność ma zapewnić użytkownikowi większą wygodę w obsłudze kieszonkowego gadżetu. Oprogramowanie EMUI 5.0 powstało z myślą o płynnym działaniu aplikacji. Twórcy chwalą się, że dwa kliknięcia mogą uruchomić połowę funkcjonalności, zaś trzy z nich – prawie całość.

Co poza tym? Podwójny aparat (12 Mpx F2.2 RGB i monochromatyczny 20 Mpx F2.2) z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) i technologią łączenia pikseli do robienia zdjęć w nocy, firmowana marką Leica druga generacja soczewek wyostrzających głębię ostrości i kontrast oraz ekran Full HD o przekątnej 5’9” mają uwieść kupujących ze smykałką do robienia fotek.


Jak bardzo trzeba będzie uszczuplić portfel, aby stać się posiadaczem tego smartfona, uwzględniając jego wykonaną z finezją obudowę? Cena w złotówkach pozostaje jeszcze tajemnicą, natomiast za HUAWEI Mate 9 4GB + 64 GB w euro zapłacimy 699. Luksusowa wersja Porsche Design 6GB + 256GB to już wydatek rzędu 1395 euro! Do Polski smartfon zawita jeszcze w tym roku.
Huawei to założony w 1988 roku chiński koncern słynący z produkcji urządzeń telekomunikacyjnych. W swoje produkty z bogatego portfolio zaopatruje klientów z ponad 170 krajów. Firma posiada ośrodki badawcze na całym świecie., wliczając w to Stany Zjednoczone, Kanadę, Rosję, Szwecję i Turcję. Obecnie jest 3. na świecie producentem smartfonów.

Artykuł powstał we współpracy z Huawei

Trwa ładowanie komentarzy...