Skandaliczne traktowanie pacjentów szpitala przez personel. Rzecznik wymierzył surową karę 

Miejmy nadzieję, że kara zmieni podejście szpitala do pacjentów.
Miejmy nadzieję, że kara zmieni podejście szpitala do pacjentów. FOT TOMASZ WASZCZUK / AGENCJA GAZETA
Skandal w jednym ze szpitali psychiatrycznych. Rzecznik Praw Pacjentów (RPP) nałożył na niego karę w wysokości 210 tysięcy złotych. Powód? Liczne skargi na naruszanie godności przebywających tam pacjentów.

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli w województwie podlaskim to przykład, jak nie powinno traktować się pacjentów. Do RPP spływały bowiem liczne skargi z ich strony. Przebywający w placówce poinformowali, że personel zakładu wymagał, by ci płacili za takie rzeczy, jak kawa, herbata, a nawet korzystanie z prądu.

To jednak nie koniec zarzutów. Szpital miał bowiem w nieprawidłowy sposób prowadzić dokumentację medyczną oraz nie zapewniać podstawowych środków czystości, takich jak mydło. Problemem miał być również brak dostępu do łóżek dla niektórych pacjentów i nieposzanowanie ich prawa do intymności. Podczas zabiegów zdrowotnych nie stosowano na przykład parawanów. Do tego brakowało stałej obsady wśród personelu medycznego.

Rzecznik wyznaczył karę oraz wezwał suchowolski szpital do zaprzestania praktyk naruszających godność przebywających w nim osób, czytamy na stronie TVP INFO.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...