Poważne zmiany w barach McDonald's. Sieć niebawem zmieni się nie do poznania

Sieć McDonald's przejdzie niebawem gruntowną przemianę.
Sieć McDonald's przejdzie niebawem gruntowną przemianę. 123RF/zdjęcie seryjne
Rewolucyjne przekształcenia czekają bary McDonald's. Do końca 2017 roku wszystkie amerykańskie restauracje popularnej sieci fastfood mają obsługiwać kelnerzy. Ale to nie wszystko.

McDonald's rozpoczął testowanie modelu z kelnerami rok temu. Został sprawdzony w około 500 lokalach sieci, m.in. w Nowym Jorku i na Florydzie. Jak powiedział CEO McDonald's Steve Easterbrook klienci są coraz bardziej wymagający i McDonald's chce dopasować model biznesowy do ich rosnących oczekiwań. Można założyć ze sporą dozą prawdopodobieństwa, że za USA w kolejce do tej zmiany stoją kolejne lokale w innych krajach.

Rewolucja w obsłudze klientów dokonuje się w momencie, gdy sieć wprowadza inne istotne zmiany w swoich barach, m.in. modernizację wnętrza a la KFC, czy zmianę logo marki i wizerunku a la Taco Bell, innej sieci amerykańskich barów szybkiej obsługi.

W przyszłym roku więcej lokali McDonald's zainstaluje także samoobsługowe kioski (gdzieniegdzie obecne już w Polsce), w których klienci mogą personalizować swoje zamówienia bez konieczności rozmowy z pracownikiem baru. Sieć wprowadzi także w 2017 roku mobilne zamawianie i płatności.

McDonald's istnieje od 1940 roku, przedsiębiorstwo zostało założone przez braci Richarda i Maurice'a McDonaldów. Od 1953 roku firma udziela franczyz.

Źródło: adweek.com
Trwa ładowanie komentarzy...