Wiemy, co najbardziej irytuje Polaków w ofertach pracy. Rażące braki na tle innych krajów

Z danych Goldenline wynika, że oferty pracy nie spełniają wielu wymagań kandydatów.
Z danych Goldenline wynika, że oferty pracy nie spełniają wielu wymagań kandydatów. Michał Walczak/Agencja Gazeta
Dane serwisu Goldenline nie pozostawiają złudzeń. Polska, jeśli chodzi o oferty pracy, jest daleko w tyle za standardami innych państw. W ofertach brakuje wielu podstawowych informacji.

Według danych Goldenline, które przytacza serwis tvn24bis.pl, najbardziej brakuje w ofertach pracy danych o wysokości zarobków. Dla kandydatów ważny jest też brak wiadomości o dniach i godzinach pracy, zakresie obowiązków, formie zatrudnienia i miejsca wykonywania pracy.

Zdecydowanie najbardziej przeszkadza brak informacji o wysokości wynagrodzenia. Wskazało to 55 procent respondentów Goldenline. Z badań wynika, że szczególnie zwracają na to uwagę pracownicy poniżej 24. roku życia (58 proc.).

Z kolei informacji o dniach i godzinach pracy brakuje według 48 procent badanych. Ta informacja jest ważniejsza dla kobiet – wskazało ją 52 proc. ankietowanych pań, podczas gdy mężczyzn – tylko 44 proc.

Jak widać z powyższych danych, rynek pracownika nie jest jeszcze zakorzeniony w Polsce tak bardzo, jak mogłoby nam się wydawać.

Źródło: tvn24bis.pl
Trwa ładowanie komentarzy...