To tu polskie start-upy gwałtownie się rozwijają. Plany Campus Warsaw są bardzo ambitne

Mateusz Morawiecki na premierze Campus Warsaw
Mateusz Morawiecki na premierze Campus Warsaw INN:Poland
Google rok temu stworzył w Centrum Praskim Koneser przestrzeń dla start-upów technologicznych. Młodzi przedsiębiorcy zdobywają tam wiedzę niezbędną do rozwoju firm, którą czerpią m.in. od ekspertów Google i poprzez wymianę doświadczeń z innymi start-upowcami.

W pierwszym roku działalności do Google Campus dołączyło ponad 8 tys. chętnych do pracy w kampusie. Co warte podkreślenia, wśród nich jest 2 tysiące założycieli lub pracowników start-upów i przedstawicieli 28 narodowości. Najwięcej jest Ukraińców, Amerykanów i Francuzów.

Społeczność skupiona wokół kampusu zorganizowała ponad 400 wydarzeń i programów dla młodych przedsiębiorców. Najważniejsze z nich to Exchange, prowadzony w celu przyspieszenia światowej ekspansji start-upów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej czy Startup School, praktyczna edukacja wspierająca rozwój start-upów i ich zespołów.

Z kolei Campus Mentoring to 350 godzin porad od ekspertów dotyczących różnych zagadnień, od rozwoju biznesu po marketing. Global Programs to z kolei okazja dla start-upów z Polski i całego regionu do uczestnictwa w światowych programach, odbywających się w takich miastach jak San Francisco, Londyn, Seul czy Tel Awiw, czyli start-upowych mekkach.


W drugiej połowie 2017 roku Google przeniesie się do nowego, większego budynku, zlokalizowanego także na terenie Centrum Praskiego Koneser. Nowa przestrzeń eventowa pomieści jednocześnie 250 osób, w kawiarni zmieści się ich 170, a na dwóch piętrach będzie mogło pracować ich jednocześnie 145.

Szef Campus Warsaw Rafał Plutecki powiedział, że kampus ma wiele planów na przyszły rok. – Po pierwsze chcielibyśmy, żeby Polska i cały nasz region były bardziej kojarzone z innowacjami. Chcemy także oferować jeszcze większe bezpośrednie wsparcie dla startupów na miejscu – mówi Rafał Plutecki.

– Po roku działalności zidentyfikowaliśmy około 30 spółek, które z fazy koncepcyjnej weszły w fazę gwałtownego rozwoju – będziemy się starali stale je wspierać, oferując mentoring i pomoc w Campusie, ale również proponując udział w wielu wydarzeniach na całym świecie. Do rozwoju potrzebna nam jest również większa przestrzeń, dlatego w pierwszej połowie 2017 r. nasza społeczność będzie miała do dyspozycji nowe miejsce – dodaje Plutecki.
Trwa ładowanie komentarzy...