To będzie hit! IKEA ogłasza podwyżki dla 9 na 10 pracowników

Pracownicy IKEI mają powody do świętowania
Pracownicy IKEI mają powody do świętowania Tymon Markowski/Agencja Gazeta
Z szeroko komentowanym rynkiem pracownika w Polsce jest trochę jak z Yeti. Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie widział. Opowieści ekspertów od rynku pracy o rychłych podwyżkach dla przeciętnego "Kowalskiego" bardzo często zderzają się z brutalną rzeczywistością. Sytuacja zmienia się jednak za sprawą szwedzkiej firmy.

IKEA Retail zapowiedziała, że od początku przyszłego roku minimalne wynagrodzenie wzrośnie do 20 zł brutto za godzinę. Firma podaje w komunikacie prasowym, że podwyżki będą dotyczyć 90 procent pracowników.

IKEA Retail zapowiedziała bowiem, że od 1 stycznia 2017 roku nowa stawka minimalna wynosić będzie 20 zł brutto za godzinę (15,71 zł/h „na rękę”). Sieć szacuje, że dzięki zmianom uposażenie wzrośnie w przypadku 90 proc. zatrudnionych.

– Pracownicy są dla nas bardzo ważni – stanowią filar sukcesu IKEA Retail i to oni mają największy wpływ na zadowolenie klientów – tłumaczy przyczyny decyzji Michał Pióro, dyrektor HR, IKEA Retail w Polsce. Przyczyną podwyżek jest również bez wątpienia dynamiczny rozwój branży meblarskiej w Polsce. W sierpniu GUS podał, że wzrost zatrudnienia w tym sektorze wyniósł 6,2 proc.

IKEA Retail zatrudnia w Polsce prawie 4 tysiące osób. Około 75 proc. z nich zatrudnionych jest na umowie o pracę. Dotychczasowa stawka minimalna w szwedzkiej sieci wynosiła 15 zł brutto za godzinę.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...