Kultowa marka żegna się z rynkiem smartfonów. Na do widzenia wypuści ostatni zaprojektowany przez siebie model

Będziecie tęsknić za telefonami z klawiaturą?
Będziecie tęsknić za telefonami z klawiaturą? Flickr/Carlos Varela
Coś się kończy, coś się zaczyna. Kultowa niegdyś marka BlackBerry odchodzi do lamusa. Przynajmniej w takiej formie jaką ją znamy – firma kończy bowiem swoją przygodę z projektowaniem i produkcją telefonów. Te zadanie przejmie firma TCL. BlackBerry przygotowało jednak ostatni smartfon, którym żegna się z tym segmentem.

Model będzie nosić nazwę Mercury i został przygotowany z myślą o byciu flagowym urządzeniem marki. W sieci pojawiły się już pierwsze fotografie telefonu. Oprócz klasycznej dla firmy klawiatury QWERTY, smarfton został wyposażony w ekran o przekątnej cztery i pół cala oraz czytnik linii papilarnych na przycisku spacji.

Jak podaje serwis Gizmo China, ekran ma być zakrzywiony, aby powiększyć pole wyświetlania. Serwis donosi również, że Mercury został wyposażony w układ Snapdragon 821 – flagowy procesor producenta podzespołów dla smartfonów. Do tego bateria ma być wyjątkowo wytrzymała – na jednym ładowaniu z Mercurego będzie można korzystać do dwóch dni.
Kiedy smartfon zadebiutuje na rynku? Według serwisu Co Nowego, premiera ma odbyć się w styczniu, podczas targów CES w Las Vegas. Wtedy okaże się, czy BlackBerry zakończy swoją przygodę ze smartfonami w wielkim stylu.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...