Warszawa kusi firmy "biurem" za 30 zł miesięcznie. Haczyk? Nie zmieści się tam nawet solidne biurko

Warszawa oferuje przedsiębiorcom wynajem pomieszczenia przy ul. Marszałkowskiej o powierzchni 1,5 m2.
Warszawa oferuje przedsiębiorcom wynajem pomieszczenia przy ul. Marszałkowskiej o powierzchni 1,5 m2. ZGN
Na stronie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w warszawskim Śródmieściu wisi nietypowa oferta. Miasto oferuje przedsiębiorcom wynajem pomieszczenia przy ul. Marszałkowskiej o powierzchni 1,5 m2.

Lokal w samym centrum Warszawy za 30 zł miesięcznie + VAT – w taki sposób warszawski ZGN mógłby zachęcać do wynajmu potencjalnych zainteresowanych. Problemy pojawiłyby się po zagłębieniu się w detale. Oferta obejmuje bowiem za tę kwotę miejscówkę o powierzchni 1,53 m2.

Okres obowiązywania najmu został określony na 3 lata. Przeznaczenie? Handlowe, biurowe, można tam również urządzić archiwum. Z wiadomych względów ogłoszeniodawcy wykluczyli możliwość rozpoczęcia w środku działalności gastronomicznej. Według ogłoszenia wcześniej w lokalu funkcjonował lombard i antykwariat. Jest w tym jakiś zamysł, biorąc pod uwagę, że wejście do środka możliwe jest prosto z ulicy. Dla zainteresowanych przedsiębiorców mamy jednak złą wiadomość – otwarcie ofert nastąpi w dniu dzisiejszym (tj. 5 stycznia).
Pod rzeczonym ogłoszeniem możemy się natknąć na równie ciekawą propozycję. Lokal ma identyczną powierzchnię, w ogłoszeniu ZGN wskazuje jednak na konieczność wykonania małego remontu. – Organ konserwatorski zaleca oczyszczenie i renowację zachowanych elementów oryginalnej ślusarki i uzupełnienie jej o brakujący dolny fryz oraz zagłębione w murze okno, wykonane ze stali. Uszkodzoną okładzinę kamienną należy oczyścić i uzupełnić – czytamy w opisie lokalu.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...