Triumfalny powrót Nokii. Nowy smartfon słynnej marki wyprzedany w niecałą minutę

Nokia 6.
Nokia 6. Youtube/Nokia
Nokia powróciła w glorii chwały. Niech świadczy o tym zainteresowanie, jakie wywołał smartfon Nokia 6. Liczba zamówień sięgnęła miliona egzemplarzy. A wyprodukowany nakład został wyprzedany w wyjątkowo krótkim czasie.

Na razie telefon jest dostępny sprzedaży tylko w Chinach. Jak się okazało, mieszkańcy Państwa Środka mają wyjątkowy sentyment do fińskiej marki. Potrzeba było niecałej minuty, aby wyprzedać nowy produkt. Na pewno do sukcesu przyczyniła się przystępna cena – smartfon kosztuje bowiem w przeliczeniu około 1000 złotych.

W tej cenie użytkownicy otrzymują produkt z 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci z wbudowanymi aparatami o rozdzielczości 16 i 8 megapikseli. W środku znajdzie się również procesor Qualcomm Snapdragon 430. Dokładną specyfikację techniczną przedstawiliśmy tutaj.

HMD Global posiada wyłączność na korzystanie z marki Nokia na 10 lat. Podczas telekomunikacyjnych targów Mobile World Congress, które odbędą się na przełomie lutego i marca w Barcelonie, firma ma zdradzić dalsze plany biznesowe. Ponadto, zostanie zaprezentowany międzynarodowy model Nokia 6.


Niestety, dalej nie wiadomo, kiedy odbędzie się europejska i polska premiera telefonu. Fanom fińskiej marki pozostaje zatem czekać. Ci bardziej niecierpliwi mogą sprowadzić telefon z chińskiego rynku. Wyniki z tego kraju powinny zachęcić producenta do udostępnienia Nokii 6 w innych państwach.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...