Król polskich piw trafił do sklepów. Ceny dochodzą do 90 zł za butelkę. "Nie spotka go żadna negatywna recenzja"

O klasie Imperium Prunum może świadczyć fakt, że trunek znalazł się na liście 20 najlepszych piw świata 2016 roku w rankingu sporządzonym przez specjalistyczny portal RateBeer.com
O klasie Imperium Prunum może świadczyć fakt, że trunek znalazł się na liście 20 najlepszych piw świata 2016 roku w rankingu sporządzonym przez specjalistyczny portal RateBeer.com youtube.com
Porter Bałtycki Imperium Prunum został uznany za jedno z najlepszych piw na świecie w 2016 roku. Jego tegoroczna edycja pojawiła się już na rynku. Niektóre ze sklepów za jedną butelkę liczą sobie niemal 90 zł.

W produkcji Imperium Prunum przypomina bardziej wino niż piwo. Wyrób browaru Kormoran zanim trafiły do sklepów, przez kilka miesięcy leżakuje w beczkach. W 2016 roku jego ceny wahały się od 30 do 50 zł za butelkę. Wygląda jednak na to, że w tym roku jego zdobycie będzie graniczyło z cudem – producent przygotował bowiem tylko 10 beczek. Niektóre sklepy zdecydowały się więc znacząco podnieść ceny.

Prawdopodobnie najbardziej zaporową cenę zdecydował się ustalić krakowski sklep „Piwa i Wody Regionalne”. Z komunikatu zamieszczonego na Facebooku wynika, że butelka Imperium Prunum będzie tam kosztowała dokładnie 89 zł. – Mamy go skrajnie mało, kupiliśmy drogo i cholernie drogo sprzedajemy (89 zł) i nie rezerwujemy – piszą sprzedawcy.

Jak wynika z informacji Wirtualnej Polski podobne problemy wystąpiły w Warszawie. Na jeden sklep przypada tu średnio kilka butelek, część z nich nie przyjechała jednak jeszcze z hurtowni. Właściciel jednego ze sklepów zdecydował się nawet piwną loterię paragonową.


O klasie Imperium Prunum może świadczyć fakt, że trunek znalazł się na liście 20 najlepszych piw świata 2016 roku w rankingu sporządzonym przez specjalistyczny portal RateBeer.com.

Imperium Prunum ma 26 proc. ekstraktu i 11 proc. alkoholu. Jest czarne, nieprzejrzyste, z beżową drobnopęcherzykową pianą. Jego walorami smakowymi zachwycał się w ubiegłym roku znany bloger piwny Tomasz Kopyra. – Produkt najwyższej klasy światowej. Jestem pewien, że nie spotka go żadna negatywna recenzja, chyba że ktoś jest ignorantem – zachwalał olsztyńskiego portera.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...