Nikt tak skutecznie nie pobiera pieniędzy z Unii. Krakowska firma zdobywa je dla zagranicznych spółek

Zespół GAEU Consulting.
Zespół GAEU Consulting. Twitter/GAEU Consulting
W pobieraniu unijnych środków nie mamy sobie równych. Dowodzi tego działalność krakowskiej firmy GAEU Consulting. Ostatnio udało jej się pozyskać prawie 30 milionów złotych z funduszy unijnych dla trzech spółek. Co ciekawe, wszystkie pochodzą ze Szwecji.

Polskie przedsiębiorstwo konsultingowe zajmuje się pozyskiwaniem funduszy unijnych na projekty z zakresu life science. Głównym źródłem, z którego czerpią pieniądze, jest program Horyzont 2020. W latach 2014-2020 w jego ramach do uzyskania jest łącznie 80 miliardów euro (ponad 320 miliardów złotych).

Spółki, dla których GAEU Consulting zdobył dotacje, zajmują się studiami klinicznymi nad wczesnym wykrywaniem raka, diagnostyką astmy u dzieci poniżej siódmego roku życia oraz badaniami nad nowym lekiem na cukrzycę.

Krakowska firma istnieje od 2011 roku. Co ciekawe, wywodzi się z założonego w 2002 roku przedsiębiorstwa, które powstało właśnie w Szwecji. Przedstawiciel GAEU Consulting podkreśla jednak, że obie spółki nie przeszkadzają sobie na polu biznesowym.

Z dostępnych 10 milionów euro dostępnych dla obszaru life science, Polacy zdobyli łącznie 6,5 miliona dla trzech firm. To może być jednak początek finansowego eldorado dla firm z tego sektora. W 2016 roku na tę dziedzinę przeznaczono 42,5 miliona euro (ponad 170 milionów złotych). W 2017 roku będzie to już 87,5 miliona euro (ponad 350 milionów złotych).

Źródło: Money
Trwa ładowanie komentarzy...