Zuckerberg zaskakuje. Twórca Facebooka ujawnia swoje polskie korzenie

Twórca Facebooka Mark Zuckerberg ujawnił swoje polskie korzenie.
Twórca Facebooka Mark Zuckerberg ujawnił swoje polskie korzenie. Facebook/Mark Zuckerberg
To miał być zwykły wpis oceniający politykę imigracyjną nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Twórca Facebooka odniósł się do niej bardzo krytycznie. Jednak nie to było w facebookowym wpisie najważniejsze, przynajmniej z polskiego punktu widzenia.

Zuckerberg napisał, że Stany Zjednoczone od zawsze były narodem imigrantów, czego najlepszym przykładem jest on i jego żona. – Pradziadkowie przybyli z Niemiec, Austrii i Polski – wypalił. Po czym napisał, że rodzice Priscilli, czyli małżonki, byli uchodźcami z Chin i Wietnamu.

Dalsza część wpisu była już poświęcona krytyce Donalda Trumpa. Według Zuckerberga skupianie się na osobach, które nie są zagrożeniem dla Amerykanów sprawi, że tak naprawdę będą się oni czuli mniej bezpieczni, podczas gdy miliony imigrantów będą żyć w strachu przed deportacją.

Zdaniem twórcy Facebooka Ameryka powinna zachować otwarte drzwi dla uchodźców i tych, którzy potrzebują pomocy. Jak powiedział, "gdybyśmy odrzucili uchodźców kilkadziesiąt lat temu, rodziny Priscilli mogło by tu nie być".

Oto cały wpis Marka Zuckerberga:

My great grandparents came from Germany, Austria and Poland. Priscilla's parents were refugees from China and Vietnam....

Opublikowany przez Mark Zuckerberg na 27 styczeń 2017
źródło: Facebook/Mark Zuckerberg

Napisz do autora: rafal.badowski@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...