Morawiecki do Polaków: proszę wróćcie do nas, to będzie dobre dla kraju. Polska potrzebuje agentów zmiany

Mateusz Morawiecki chce ściągnąć Polaków z Wielkiej Brytanii.
Mateusz Morawiecki chce ściągnąć Polaków z Wielkiej Brytanii. Wikipedia
Wicepremier Mateusz Morawiecki przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii. W programie Ridge on Sunday rozmawiał z dziennikarką Sophy Ridge m.in. o szansach wynikających dla Polski z okazji Brexitu oraz Polakach mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Zwrócił się do Polaków przebywających na Wyspach Brytyjskich. Powiedział, że „chciałby ich zaprosić do Polski”. Zwrócił uwagę na zmiany wprowadzone dotychczas przez rząd, jak np. reformę systemu społecznego, wsparcie dla młodych rodzin z dziećmi, a także plany na przyszłość, m.in., jak to określił, plan odpowiedzialnego rozwoju polskiej gospodarki.

Do młodych Polaków zwrócił się słowami: wszystkie młode rodziny z dziećmi proszę: wróćcie do nas, to będzie dobre dla Polski, a niekoniecznie złe dla Wielkiej Brytanii. Do studentów w Cambridge zaapelował w taki sposób: Polska teraz potrzebuje agentów zmiany – nowego pokolenia naukowców, menadżerów, urzędników, którzy tchną nowego ducha w polskie firmy i instytucje.

Odniósł się także do samego Brexitu. Powiedział, że „słyszał głosy” o tym, że jest wśród europejskich państw chęć ukarania Wielkiej Brytanii za opuszczenie Wspólnoty. Zdaniem wicepremiera jeśli rozwód Wielkiej Brytanii z UE byłby zbyt łagodny, mogłoby to zachęcić inne kraje do skorzystania z przykładu wyspiarzy.

źródło: tvn24bis.pl
Trwa ładowanie komentarzy...