Polska platforma bankowa jedzie do Londynu. Rusza prestiżowa impreza Finovate Europe

Efigence podczas próby generalnej przed wystąpeniem na Finovate Europe.
Efigence podczas próby generalnej przed wystąpeniem na Finovate Europe. Facebook/Efigence
7 lutego rusza Finovate Europe – jedna z najważniejszych konferencji na świecie. Firmy i start-upy z sektora FinTechu zaprezentują swoje rozwiązania dla branży finansowej. Na odbywającym się w Londynie wydarzeniu nie zabraknie również polskich akcentów.

Warszawski Efigence zaprezentuje swoje nowe rozwiązanie z zakresu platform dla bankowości. Polska firma nie jedzie na Finovate jako debiutant. W swoim portfolio ma już takie instytucje, jak Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, Nordea i dubajski bank Emirates NBD.


Podczas konferencji zostanie zaprezentowana cyfrowa platforma bankowa Efi4. Jak chwalą się twórcy, łączy ona autorskie rozwiązania technologiczne firmy z indywidualnym designem dla banków i instytucji finansowych. Platforma ma być również łatwa w implementacji i w przystępnej cenie.

Firma podkreśla zalety swojego rozwiązania. Efi4 ma być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Platforma wykorzystuje między innymi semantyczną wyszukiwarkę, wspierającą autouzupełnianie i rozumiejącą kontekst pytań. Moduł automatyzacji płatności w oparciu o analizę predyktywną przewidujące kolejne opłaty, do tego zaimplementowano integrację i agregację danych z różnych banków. Zaś design platformy jest przygotowany do zaadaptowania na stacjonarne i mobilne wersje stron.


Paweł Haltof, członek zarządu Efigence, podkreśla, że narzędzie ma udowodnić, że platforma bankowa może być wyrafinowana i innowacyjna jednocześnie. To ich trzecia wizyta na Finovate – w 2013 roku prezentowali się u boku mBanku, a w 2014 roku z Idea Bankiem.

Bankup to założona przez Polaków firma z główną siedzibą w belgijskim Kontich. Oferuje rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw z zakresu mobilnej bankowości i zarządzania finansami. W Londynie pokażą, jak FinTech może ułatwić życie firmom z tego sektora, między innymi przez automatyzację z zakresu zarządzania finansami oraz dostępem do usług kredytowych w czasie rzeczywistym. Pokażą również, jaki integrować usługi FinTechowe dla MSP w jednym raporcie.
Nie zabraknie również starych wyjadaczy. Działający od 1993 roku Comarch Janusza Filipiaka pokazał w zeszłym roku na Finovate San Jose, jak wirtualna rzeczywistość może pomóc w zarządzaniu majątkiem. Do Londynu natomiast zabrano Myrę. To wirtualna asystentka, którą można zainstalować w swoim samochodzie. Firma chwali się, że dzięki Myrze użytkownik otrzyma spersonalizowany strumień informacji, dotyczący jego finansów. System wydawania poleceń głosowych pozwoli na przegląd wiadomości z branży czy przegląd naszych ostatnich transakcji. Pojazd ma zamienić się w osobistego asystenta, podkreśla firma.

ING Bank Śląski zaprezentuje publice Moje ING. Rozwiązanie z zakresu bankowości internetowej jest zachwalane jako świetne połączenie technologii oraz user experience. Przedstawiciele instytucji podkreślają, że ich system działa bezproblemowo niezależnie od kanału, poprzez który odbywa się interakcja.

Finovate Europe odbywa się między 7 a 8 lutego bieżącego roku w Londynie. Liczymy, że polskie firmy pokażą, że w zakresie rozwiązań dla FinTechu Polska ma jeszcze wiele do zaoferowania.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...