Bez dobrego telefonu w biznesie ani rusz. Czego szukać w jego wnętrzu?

Szybki, niezawodny i elegancki – taki w ogólnym ujęciu powinien być smartfon zaprojektowany dla świata biznesu.
Szybki, niezawodny i elegancki – taki w ogólnym ujęciu powinien być smartfon zaprojektowany dla świata biznesu. Zrzut ekranu z YouTube / Huawei Device
W biznesie trzeba być krok przed innymi. Jak to zrobić – to temat rzeka, ale jedno jest pewne – w dzisiejszych czasach nie mamy co marzyć o tym, że prześcigniemy konkurencję bez kreatywności wspartej najnowszymi zdobyczami technologii. Do rangi głównego oręża w walce o pozycję w tym świecie urasta zatem telefon. Co powinien w sobie mieć, abyśmy mieli widoki na zwycięstwo?

Superprocesor dla biznesmena
Kto pierwszy, ten lepszy, stąd na wagę złota w biznesie jest superszybki telefon. Szybkość zależy oczywiście od procesora. Na rynku smartfonowym szczytowym osiągnięciem na tym polu jest m.in. Kirin 960, rewolucyjny procesor ARM Cortex A73 z czterema rdzeniami A73 2,4 GHz i czterema rdzeniami A53 1,8 GHz. Ten „kombajn” skutkuje wyższą o 18 proc. wydajnością.


Procesory Kirin to autorski patent koncernu Huawei. Zostały zaprojektowane tak, aby biznesowy użytkownik miał pod ręką niezawodne centrum dowodzenia obsługujące bezproblemowo wszelkie aplikacje, pliki wideo czy gry HD (biznesmen też człowiek, na chwilkę relaksu ma prawo sobie przecież pozwolić).

Na pokładzie Kirina 960 umieszczono koprocesor i6, który zajmując się prostymi procesami odciąża większe rdzenie A73 i A53. Jak przystało na mózg urządzenia superprocesor pogania do pracy inne podzespoły. Wykorzystując na maksa potencjał drzemiący w przeznaczonej na Androida 7.0 bibliotece graficznej Vulkan, poprawia wydajność grafiki o 400 proc. Zbawienny wpływ ma też na baterię, tnąc zużycie energii o 15 proc. A po pół roku nie zwalnia i wciąż chodzi jak nowy.
Pionierska „ośmiordzeniówka” ma jeszcze jeden istotny atut – samouczący się system. Owy algorytm zapewnia niezmienny poziom wydajności dzięki automatycznemu przypisywaniu odpowiednich priorytetów zasobom procesora oraz pamięci RAM i ROM odpowiadających zwyczajom użytkownika.


Przekładając to na ludzki język, system obsługujący Kirin 960 automatycznie uczy się nawyków użytkowników i nadaje aplikacjom priorytety. Dodatkowo przewiduje jego kolejne ruchy i przygotowuje potrzebne zasoby z wyprzedzeniem. Wszystkie te operacje mają miejsce na telefonie, a nie w chmurze. Efekt? Lepsza wydajność, a przy tym większa gwarancja ochrony prywatności.

Długi żywot
Największa zmora biznesmena? Ledwo zipiący telefon, który rozładowuje się w najmniej odpowiedniej chwili. Stąd w cenie są właśnie te urządzenia, które kryją pod maską akumulatory wyróżniające się ponadprzeciętną żywotnością. Do takich można zaliczyć będącą efektem pracy projektantów z Huawei baterię o pojemności 4000 mAh.

Wyposażona w technologię SuperCharge bateria ładuje się dwa razy szybciej od swojego poprzednika i 4 razy szybciej od wielu konkurencyjnych urządzeń. Bijąc dotychczasowe rekordy, pozwala w przeciągu 20 minut naładować smartfon na cały dzień pracy, a w ciągu zaledwie 10 minut dać mu energii wystarczającej na seans 2 pełnometrażowych filmów HD.

Jak wynika z testów laboratoryjnych w pełni naładowany smartfon, którego zasila bateria 4000 mAh o inteligentnej technologii oszczędzania energii Huawei, zapewnia łącznie: 20 godzin odtwarzania plików wideo, 105 godzin odtwarzania muzyki oraz 20-30 godzin przeglądania stron internetowych. Ponadto o 20 proc zwiększa wydajność w mobilnych grach komputerowych.
O jakości baterii świadczy nie tylko szybkość ładowania się, ale też odporność na spowodowane długotrwałym użytkowaniem zużycie. Niniejsza bateria wyposażona jest w system ochrony Super Safe 5-gate, który gwarantuje bezpieczeństwo prawidłowego napięcia i kontrolę temperatur, chroniąc ją przed przegrzaniem, w czym pomaga też 8-warstwowa ochrona termiczna.

Apki pod ręką
Kto wiedzie żywot w świecie białych kołnierzyków, musi mieć pod ręką szereg przydatnych aplikacji biznesowych. Grunt, żeby mieć do nich szybki dostęp i komfortowo je obsługiwać. Im bardziej intuicyjny interfejs o optymalnej wydajności, tym mniejszy codzienny trud. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi nakładka EMUI 5.0 sparowana z systemem Android.

Jak deklarują jej twórcy, zadbano o to, by dzięki niej wygląd i funkcjonalność Androida zostały dopracowane do perfekcji. Dowody? 50 proc. opcji może być uruchomionych w ciągu zaledwie dwóch kliknięć, zaś 90 proc. – 3 kliknięć. Niemal wszystkie ulubione opcje menu są dostępne w trzech prostych krokach.

Interfejs EMUI 5.0 segreguje więc wiadomości, alarmy, zdjęcia i pliki wideo, a podręczne skróty przyspieszają uruchamianie WiFi, odnajdywanie aplikacji oraz blokowanie powiadomień. Cała struktura służy temu, by w wielu sytuacjach uwolnić smartfonowicza od klątwy, jaką jest wciśnięcie złego klawisza na ekranie urządzenia. A przecież w pracy może nieść to opłakane skutki.

Najnowsza nakładka z rodziny EMUI znajduje wspólny język z opisanym wcześniej samouczącym się algorytmem. Najczęściej używane aplikacji przechowuje w tle, dzięki czemu można je otwierać w błyskawicznym tempie. Według testów zaobserwowano, że po 16 miesiącach użytkowania telefonu z EMUI 5.0 wydajność obsługi zainstalowanych w nim apek wzrasta o 80 proc.
2 w 1
Dla posiadaczy więcej niż jednego numeru komórkowego np. prywatnego i firmowego absolutnym „must have” są smartfony z możliwością włożenia dwóch kart SIM. Funkcja Dual Sim (dwa sloty na kartę) pozwala obsługiwać jednocześnie dwa numery telefoniczne na jednym telefonie komórkowym.

Dual SIM przydaje się zwłaszcza na zagranicznych delegacjach, gdy z jednej strony potrzebujemy mieć aktywny nasz numer telefonu, a z drugiej chcemy mieć też miejsce na lokalną kartę SIM wykorzystywaną do nawiązywania tańszych połączeń czy internetu.

All-in-One
Procesor Kirin o rewolucyjnej prędkości, szybko ładująca się bateria, wygodny interfejs EMUI i technologia Dual Sim – każdy, kto uzna, że zalety tych rozwiązań mogłyby przyjść z pomocą w codziennych służbowych meetingach, konferencjach czy wyjazdach, powinien skierować swój wzrok na Huawei Mate 9 Pro, urządzenie, które scala wszystkie te walory w jedną spójną całość.
24 stycznia 2017 smartfon przeznaczony dla obracającego się w sferach biznesowych usera trafił wreszcie na polski rynek. Wyposażony w szereg jeszcze innych innowacji (pamięć LPDDR4 RAM, pamięć flash UFS 2.1 czy system plików f2fs) Huawei Mate 9 Pro dostępny jest w ofercie wszystkich sieci operatorów w Polsce. Można go też nabyć w zwykłej sprzedaży detalicznej.

Artykuł powstał we współpracy z Huawei


Trwa ładowanie komentarzy...