Buffett inwestuje miliardy w Apple i daje kopa rynkowi. Miliarder pokonał wstręt do nowych technologii

Fundusz Warrena Buffetta mocno inwestował w 2016 roku.
Fundusz Warrena Buffetta mocno inwestował w 2016 roku. Fot. Flickr/PROFortune Live Media
Warren Buffett inwestuje. Tym razem postanowił zasilić swój portfel akcjami firmy Apple. W ostatnim kwartale 2016 roku wehikuł inwestycyjny miliardera, Berkshire Hathaway zwiększył liczbę swoich udziałów w technologicznym gigancie prawie czterokrotnie. To o tyle interesujące, że Buffett słynie z niechęci do inwestowania w ten sektor.

Obecnie Berkshire Hathaway posiada 57,4 miliona akcji Apple. Ich wartość przekracza 7,7 miliarda dolarów (ponad 30 miliardów złotych). Trzy miesiące wcześniej inwestor posiadał tylko 15,2 miliona udziałów firmy z Cupertino.

Inwestycja Buffetta to istotny sygnał na rynku. Jak podaje serwis "CNBC", miliarder zazwyczaj nie kwapił się do kupowania akcji spółek z sektora technologicznego. Wyjątkiem była firma IBM. Powodem niechęci miało być przekonanie Buffetta, że ta branża znajduje się poza zakresem jego kompetencji.

To nie jedyna firma, która zasiliła portfel inwestycyjny Berkshire Hathaway. Postanowiono zakupić również akcje rolniczego koncernu Monsanto, linie lotniczych, np. Delta Air Lines czy American Airlines Group. Dołączą do nabytych udziałów takich firm jak Wells Fargo czy Coca-Cola.

86-letni Buffett jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek jest wyceniany na prawie 75 miliardów dolarów (ponad 300 miliardów złotych).

Źródło: CNBC

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...