Kultowy warszawski lokal doszczętnie zdemolowany. Internauci zbierają pieniądze, pomóżcie!

Zdewastowany lokal "Chmury".
Zdewastowany lokal "Chmury". Screen Facebook/Witold Grzybowski
Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka po wczorajszych zniszczeniach dokonanych w klubie „Chmury” na warszawskiej Pradze. Zdewastowany został praktycznie cały lokal z wyposażeniem. Właściciel poniósł ogromne straty materialne.

Warszawski klub „Chmury”, który znajduje się na Pradze, został zdemolowany. Do „Chmur” wtargnęło według relacji RMF FM kilkadziesiąt zamaskowanych i ubranych na czarno osób. Doszło do bójki, w wyniku której lokal został całkowicie zniszczony.

Według autora nagrania, dokumentującego zniszczenia w klubie, zamieszki mogły być związane z odbywającym się meczem Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a Ajaksem Amsterdam. Według relacji RMF FM w lokalu przebywali kibice Ajaksu.

Do świadków zdarzeń dotarł portal Noizz.pl. Według relacji jednego z nich kilkanaście zamaskowanych osób napadło na siedzących w klubie fanów holenderskiego klubu. – Zaczęło się darciem mordy i krzykami o Legii na torowisku tramwajowym przed Chmurami – mówi Noizz.pl jeden ze świadków.

„Chmury” znane są przede wszystkim fanom muzyki niezależnej, wśród których uchodzą za jedno z najlepszych takich miejsc w stolicy. Odbywały się tam niemal codziennie koncerty offowych zespołów. Poza tym w lokalu można było spróbować m.in. piw rzemieślniczych.

Lokal można wesprzeć tutaj.

Źródło: pomagam.pl
Trwa ładowanie komentarzy...