To narzędzie pokaże wszystko, co robisz na Facebooku. W kilka sekund sprawdzisz, co robią twoi znajomi

Możliwości Facebook Scanner przerażają
Możliwości Facebook Scanner przerażają pixabay.com; http://stalkscan.com/
Facebook Scanner to narzędzie, dzięki któremu bez wysiłku możemy dostać wszystkie informacje o facebookowej aktywności naszych znajomych. Program korzysta wprawdzie tylko z publicznie dostępnych danych, gromadzi je jednak w jednym miejscu. Odnalezienie starych postów czy komentarzy, staje się dzięki temu dziecinnie proste.

Twórcy skanera podkreślają, że ich narzędzie nie narusza zasad prywatności. To fakt. Po prostu zbiera informacje, do których i tak mielibyśmy dostęp. Co nie zmienia faktu, że po wpisaniu swojego nazwiska do wyszukiwarki i zapoznaniu się z ogromem danych, jakie zostawiamy na portalu Marka Zuckerberga, ciarki zaczynają przechodzić po plecach.

Co znajdziemy w środku? Po wprowadzeniu linku do profilu mogą nam się wyświetlić m.in. stare komentarze pod zdjęciami, filmy, które polubiliśmy czy miejsca, w których się oznaczaliśmy. Za pomocą jednego kliknięcia rozwijamy listę z wydarzeniami, w których braliśmy udział w przeszłości i tych, na które dopiero się wybieramy. A to oczywiście nie koniec.

O tym, że sam Facebbok zbiera na nasz temat informacje wiadomo od dawna. Analitycy siedzący tysiące kilometrów od nas i analizujący nasz ruch sieciowy nie działają jednak na wyobraźnię tak, jak fakt, że o większości z naszych działań błyskawicznie mogą dowiedzieć się osoby z naszego najbliższego otoczenia.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...